Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vazopresszin hatására a...

Vazopresszin hatására a nefronokelvezetőcsatornáiból fokozódka víz visszaszívás, akkor, hogy lehet, hogy csökken a kiválasztott vizeet mennyisége?

Figyelt kérdés

Szóval

Mi az a víz visszaszívás? (ha visszaszívja az elvezetőbe, nem növekednie kéne a vízelet mennyégek??? )


Csak mert mindenhol így írják...Ezért gondolom Én nem értek valamit.


2010. márc. 23. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:

azér az emberi testnek kb 70%-a víz. Most ha leadnánk a 180 liter szűrletet, mi maradna?


bár m ost lehet hülyeséget mondtam...

2010. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez nem válasz a kérdésre...


Rájöttem egyébként...

A vazopresszin hormon az agyalapi mirigy hátsó részében termelődik. Folyamatosan kerül a vérbe, ám mennyisége akkor növekszik meg, mikor a hípotalamusz nagy sejtjei, olyan ingert kapnak, mely jelzi, hogy lecsökkent a szűrésre kerülő víz mennyisége (ami szerintem azért baj, mert a vese optimális működéséhez is szükség van egy minimum mennyiségre), inverzben ugyanez, ha nő a víz mennyisége, akkor lecsökken a vazopresszin koncentrációja a vérben, mivel csökkeni kell a víz visszaszívásának. (ezt is megtudtam: ha nefronok elvezetőcsatornáiból fokozódik a víz visszaszívás, akkor ez a folyamat a elvezetőből, a szövetekbe, történik, nem pedig fordítva...)!

2010. márc. 23. 13:42
 3/3 A kérdező kommentje:

Hozzá kell még tenni azt, hogy ez a hormon a 180 L vízből, 30 liter megszűrésében vesz részt.


Abban viszont segíthetne valaki, h mért pont 30 L?

2010. márc. 23. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!