Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miert nem robban fel a gazveze...

Miert nem robban fel a gazvezetek amikor begyujtjuk a kazant?

Figyelt kérdés

Tudom hulye kerdes, de egyszeruen nem ertem: szoval tudjatok van a kazan, amit ugy kell meggyujtani, hogy gazt engedsz majd szikraztatod..na igen de amikor begyullad akkor folyamatosan jon a csobol a gaz, ami azt jelenti, hogy abbol a gazcsobol jon amiben folyamatosan folyik a gaz es nem is tudom hol a vege..szoval hogy hogy nem terjed tovabb a tuz es robban fel az egesz gazvezetek?


Valami olyasmire gondolok, mint amikor egy oriasi egyenes vonalon benzint kilotykolunk es meggyujtjuk...a tuz vegig fog haladni az egyenesen



2015. dec. 14. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az égéshez oxigén is szükséges, nem elég maga az éghető gáz. A csőben viszont nincs oxigén, így az égés egyik feltétele hiányzik. Alapvető kémia - ha még emlékszel rá - az égés: oxidáció. A csőben (nagyrészt) metán van (CH4), oxigén viszont nincs. Ax majd az égéstérben keveredik hozzá a levegőből: CH4 + O2 => CO2 + H2O exorterm folyamatban...
2015. dec. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

ahhoz hogy begyulladjon három dolog kell :

éghető anyag

gyulladási hőmérséklet

oxigén


a gáz a csőben meg oxigénmentes

2015. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a benzinnek is csak a gőze gyullad be, tehát egy hőmérséklet alatt, és a szabad levegőn történik meg amit írtál
2015. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tenyleg:) hat en erre nem is gondoltam!!
2015. dec. 14. 00:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem értek nagyon hozzá, de azt hallottam, hogy pl. a spray-nek az illatszerét azért nem szabad meggyújtani fújás közben, mert az visszaéghet, és felrobbanhat a kezünkben. És azt mondták hogy ez azért nem történik meg, mert a fújási sebesség nagyon, mint az égési sebesség. Nos nem tudom mi igazság van ebben, és hogy mely esetekben tud fölrobbanni a kezünkben, de én ezt hallottam.


De a gáznál lehet hogy tényleg máshogy van.

2015. dec. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Spraynél inkább megolvad a kiömlő nyílás és egyre több gáz jön ki
2015. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a bizonyos veszélyes dolog, az a visszaégés.

És bizony van ilyen veszély, meg kell csak kérdezni az autogén-hegesztőket.

Viszont a tápnyomást lecsökkentő reduktorok úgy vannak kialakítva, hogy ezt megakadályozzák.Kicsi fojtáson át nagy gázsebesség, ami gyorsabb a lángfrontnál.

A veszély olyankor komolyodik, amikor csökken a palacknyomás és ezzel lassul a gázfolyam.

Az autogén-hegesztésnél az acetilén vissza tud égni a csövön. Aki ilyennel dolgozik, mindig tud mesélni sztorikat futásról a palackszelephez.

2015. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, az 1. és 2. válasz kicsit felszínes. Az égés feltétele oké, de ott van még más is. Hogy mi, azt az 5. válasz pedzi, és a 7. válasz vezeti le korrekten. A visszaégés azért tud létrejönni, mert a visszaégő anyag maga után szívja a levegőt. Azon múlik minden, milyen viszonyok között jön létre erőegyensúly. Wadmalac magyarázza el, miért fontos a nyomás (ezáltal a kiáramlás sebessége). Egy spraynál az azt nyomó kéz nem tud egyenletes erőt kifejteni, és elég egy pillanatnyi "kihagyás", megvan a baj.
2015. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyébként a spray-flakonoknál a visszaégés nem túl valós veszély, ezeknek a hajtógáza (mióta a freonok be lettek tiltva) általában propángáz), ami igencsak jól éghető, de a palackban oxigénmentesen van, tehát ott, főleg, amíg megvan a túlnyomás, nem tud berobbanni.

ELVILEG kb. annyira veszélyes, mint gázöngyújtót használni.

A gond nem is ezzel van, hanem azzal a cuccal, amit a hajtógáz hajt. Oldószeres festék, alkoholos parfüm, olajos rovarirtó, stb.

A spray-palack gombjának lenyomásával nem áll fel azonnal a tökéletes elporlasztáshoz szükséges gázsebesség, elengedésekor sem zár azonnal, szóval a spray indításkor, leállításkor prüszköl, köpköd, ruhádra, kezedre, így a meggyújtott lángsugár a gomb elengedésekor lehet, hogy szépen lángolva visszafröcsög rád.

Plusz a műanyag szórófejben visszamaradó éghető folyadék be tud gyulladni, meggyullad, a műanyag fej, az ugyanúgy műanyag felvezetőcső a palackból és a szintén műanyag nyomászáró is, és ha megolvad, a spray kiköpi a tartalmát és átmegy gyújtóbomba-rakétába.

Vásott kölyökként dobáltunk festékes spray flakonokat tűzbe, aztán fedezékből vártuk a hatást, hát néha bizony tizenméteres ballisztikus íveken távoztak a flakonok, húzva a mindent meggyújtó lángcsíkot. Ez aztán a végképp "do not do it at home" kategória, de ha kézben tartott spray-flakon permetsugarát gyújtogatod, nagy pechhel spontán sikerülhet. Főleg, ha épp kifogyóban van a flakon.

2015. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, erdekes volt olvasni oket!
2015. dec. 22. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!