Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt olyan, aki érti hogy...

Van itt olyan, aki érti hogy miért tartalmazza az Ő és az összes többi ember életének történetét a PI végtelen tizedestört?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 18:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ebben a videóban van az elgondolkodtató részlet 9:42 perctől:

[link]

2015. dec. 19. 18:44
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Elmondta, hogy mivel végtelen, ezért bármi kihozható belőle, ennyi. Ez nem csak a pire igaz, hanem bármelyik másik végtelen tizedesre. Nem kell beleképzelni minden misztikumot, nem kell túl misztifikálni semmit.
2015. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez nem feltétlenül igaz. Lehet olyan, hogy egy végtelen nem szakaszos tizedes tört nem tartalmazza az összes lehetséges kombinációt. Pl. ha kiveszed az összes 1-est a Pi-ből, akkor is végtelen tizedes tört marad, de nem tartalmaz semmi olyan kombinációt, amiben szerepel az 1. Bizonyos feltételei vannak annak, hogy egy végtelen nem szakaszos tizedes tört minden elképzelhető kombinációt tartalmazzon. Most meg nem mondom, hogy pontosan milyen feltételek, de biztosan vannak.
2015. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Az hogy mindenféle számot és számsorozatot tartalmaz nem azt jelenti hogy van információ tartalma. Ja, hogy valahol benne van például a pin kódom? És hol? Nem vagyok közelebb a Pi-vel minta véletlenszerűen felírok számokat és próbálkozom.Azt hogy milyen számokból állhat most is tudom és a Pi nem ad ennél semmivel többet.A lényeg az hogy nincs információtartalma.

És ha felveszek egy végtelen fehér zajt, majd egyre normálom akkor is ugyanott vagyok.

2015. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dellfil ***** válasza:
85%

Csak úgy, mint az alábbi kis szösszenetben a Browv mozgás véletlenszerű molekula ugrándozásai az univerzum teljes történetét oda-vissza. :DDD


[link]


Na jó. Azért kell egy "másodfajú démon" is. Ez szétválogatja az értelmetlen és informatív ugribugrit. :DDD


Szerintem, a PI végtelen aperiodikus tizedestörtje kevesebb ennél. :DDD


dellfil

2015. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Huh, szerencsére vannak még értelmes emberek. Nekem egyből leesett, de másvalakinek a viselkedése meglepett, sajnos nem tudta felfogni ezt az állítást és egyből átváltott tagadásba, hogy ez hülyeség, nem létezhet. Azt reméltem hogy itt is felbukkan ilyen ember.
2015. dec. 19. 20:34
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Tudtommal ez nincs bebizonyítva, a matematikusok csak betippelték, hogy biztos úgynevezett normális szám, mint a számegyenes szinte minden száma.

[link]

2015. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Elgondolkodtam a feltett kérdésen, és felvetődött bennem egy másik kérdés is ezzel kapcsolatban. Elméletileg minden létező program decimális kódja is benne kell hogy legyen a pi számjegyei között, legyen az bármilyen hosszú is, csak azt kell megállapítani, hanyadik számjegyétől kezdődik és milyen hosszú. Ezzel nem lehetne lényegesen rövidebb programkódokat alkalmazni? Hiszen pl. mondjuk a Need for Speed UG2 játék esetén csak azt kell megadni, hogy az 1,48372648254232738476438236 x 10^43 számjegytől kezdődő 4.652.823.176 számjegy tartalmazza a kódot. Így nem négymilliárd bájtot (4 gigabájtot, amennyit a játék foglal) kell tárolni, hanem csak ezt a néhányszáz bájtot, amely leírja, hogy honnantól és hány szám hosszan van benne az adott programkód a pi számjegyei között.
2015. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ez érdekes felvetés, de valahogy akkor is el kell tárolni, vagy legenerálni a pi számjegyeit. Információ mennyiségben gondolom az adott szakasz hasonló tárolókapacitást igényelne, mint maga a program.

Ez akkor lenne jó ötlet, ha valamiképpen rendelkezésre állna ez az adatmennyiség befektetés nélkül.


Viszont továbbgondoltam az ötletedet, ezek alapján a szuperintelligens legösszetettebb mesterséges intelligencia kódja is benne van, nem? Mi lenne ha programmá alakítanánk a számsort és el kezdenénk futtatni? Ha értelmes részlethez ér, vajon mi történne? Vagy egy megfelelő környezetben alkalmazva, ami rengeteg perifériával rendelkezik.

2015. dec. 20. 13:46
 10/13 A kérdező kommentje:
:D
2015. dec. 20. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!