Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Voyager 1 és 2 tényleg folyama...

Voyager 1 és 2 tényleg folyamatosan távolodik tőlünk?

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Minden másodperc múltán kb. 15 km-rel kerülnek távolabb tőlünk. És ez így megy már 40 éve.
2016. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Például 2014. január 24-e és február 28-a között a Voyager-1 közeledett hozzánk:

[link]


(Ugye mivel a Föld kering a Nap körül, ezért néha elindulhat a Voyagerek felé 30 km/s sebességgel, miközben azok a Naphoz képest csak 17 és 15,5 km/s sebességgel haladnak.)

2016. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm ,és kommunikálni tudunk vele vagy ez a távolság becslés,és mekkora a késés?
2016. jan. 3. 00:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, a Voyagerekkel még tudunk kommunikálni, tehát ezek a távolságadatok nem olyan rosszak. A Pioneer-10 és -11 az, ami szintén elfelé tart a Naprendszerből, és már nincs kapcsolat velük.


Meg akkor a teljesség kedvéért még idetartozik ugye a New Horizons, de az még a története elején van ezekhez képest. Minden más ember alkotta szonda Nap körüli pályán van (vagy legalábbis az anyaga, ha történetesen elolvadt, széttört, elkorrodálódott,…). Ebből az 5 szondából 4-nek (a Pioneer-11 a kivétel) még említést érdemel a 3. gyorsítórakétája, ami szintén nagyobb méretű ember alkotta tárgy, és jelen állás szerint előbb-utóbb el fogja hagyni a Naprendszert.


Olvasnivalók:

[link]

[link]

[link]

Meg persze mindenféle a nasa.gov-ról illetve a Wikipédiáról…

2016. jan. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!