Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matek trigonometria, valaki a...

Matek trigonometria, valaki a levezetést le tudná nekem írni?

Figyelt kérdés
Egy kettőslétra egyik szárának a hossza 195 vm. A kettőslétrát felállítottuk, mégpedig úgy, hogy a lábai a talajon 95cm-re vannak egymástól, mekkora a kettőslétra nyílásszöge? A megoldás meg van (kék érettségi feladatgyűjtemény, de a levezetést nem értem)

2016. jan. 4. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a megoldás?

Mert van egy levezetésem, de ha nem jó nem írom le :P

2016. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szóval van egy egyenlő szárú háromszöged, amelyben minden oldal ismert. Mi nem megy rajta?
2016. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az ilyennek milyen válaszolnia, nem is értem. Második, ha egyenlőszárú lenne, akkor mi lenne itt a kérdés? Ez nem olyan, akkor nem lenne ez a kiszámoladnó
2016. jan. 5. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert talán szeretném tudni, hogy mi nem megy, mit kell elmagyarázni... De bocs, hogy segíteni akarok...


Amennyire én tudom, a kettős létra olyan létra, amely KÉT EGYENLŐ részből áll. De javíts ki, ha tévedek...


Sőt, nem kéne túlzásba vinni az okoskodást, mert nem áll jól neked... Ha nem egyenlő szárú háromszög lenne, hanem általános, akkor egy kicsit kevés adat lenne hozzá, hogy megoldjuk...

2016. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lillamaci válasza:

sinx=47,5/195

sinx=0.24358....

x=14,14

Átalakítod fokokba. Ezután megszorzod 2-vel.

2016. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!