Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van Grönland közepén?...

Mi van Grönland közepén? Észrevettem egy érdekességet. Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval épp nézegettem a Google Earth-öt, és Grönland közepe felé van egy nagy, fekete valami. Az csak a műhold hibája, vagy mi lehet az? Megadom a koordinátákat:69°02′N 42°28′W
2010. márc. 26. 09:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Nagyobbnak tűnik, mint Budapest
2010. márc. 26. 09:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezési hiba. Valszeg kimaradt ott egy rész a fényképezések során, és olyan kicsi, hogy vagy nem vették észre, és még nem pótolták, vagy megjelenítési hiba. De sztem ugyan olyan fehér az a sáv mint az egész sziget!
2010. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De az a hely nincs lefényképezve, mert akkor lent lenne odaírva az ,hogy pl.Képek dátuma: 2007. Márc. 5. Én ezekhez a dolgokhoz nem értek, de ez nem úgy működik, hogy helikoptereken fölé szállnak,és fényképezik le azt a helyet? És vannak olyan helyek, ahová még nem repültek be: pl Antarktisz, Grönland. Ezekről a helyekről csak annyit tudunk, amennyit a műholdak mutatnak, nem?
2010. márc. 26. 09:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fején találtad a szöget! Ugyanis ezek nem légifelvételek, hanem műholdfelvételek.

Ott lebeg fennt a francba egy műhold, és folyamatosan fényképezi azt a terültet, ami felett éppen elszállt, amit pedig elküld a központba, és a kiválogatott képek közül, összerakják nekünk a bolygót.

Ezért van az, hogy a "gúlg örf"-ön (XD) még mindig a régi főtér van, pedig a város már vagy 2-3 éve a betont térkőre cserélte.

2010. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek a képek annyira frissek és publikusak, hogy a fontosabb területeken kiretusálják a közzétett képekről az objektumokat, vagy épp a ház, amit pár éve vettünk, és már azelőtt is aszfaltozott volt az utca, még mindig földútnak látszik...
2010. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
néhány évvel ezelőtt egy meteor csapódott be Grönlandon. lehet,hogy a nyomát látod.
2010. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy annyira szabályos fekete csík, amilyen szabályos csak egy üzemzavar lehet, ami miatt ezen a terepszakaszon nem működött a műhold fényképezőgépe.
2010. márc. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

de az is lehet, hogy egy gigantikus medvecukor..

:D:D:D

2010. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!