Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Le tudná nekem írni valaki,...

Le tudná nekem írni valaki, mik a legfőbb különbségek a harántcsíkolt-, sima- és szívizom között?

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 13:46
 1/5 A kérdező kommentje:
főként a felépítésbeli különbségeik érdekelnek :)
2016. jan. 11. 13:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Általános iskola, középiskola, vagy egyetem?
2016. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
egyetem
2016. jan. 11. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt jól látható az aktin és miozin filamentumok alapján a csíkolat. Ha a működés nem érdekel csak a felépítés, akkor annál többet nem tudok elmondani, mint hogy vannak még olyan fehérjék ott hogy Troponin, Tropomiozin, Titin, ilyenek (ezek simaizomnál nincsenek).


Simaizomnál továbbá nincs ilyen szabályos elrendeződés, ezért nincs csíkolat. Illetve simaizomnál nem rostokról beszélünk, hanem egyserű sejtekről.


Szívizom a hcs. izomhoz hasonló, csak a rostok nem párhuzamosak, hanem Y-alakúak, és az Y-ok végei és elejei kapcsolódnak egymáshoz egy intercalaris koronggal.

2016. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez így pont tökéletes :)
2016. jan. 11. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!