Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lenne az élet, ha a...

Milyen lenne az élet, ha a levegő 100% oxigént tartalmazna és milyen, ha csak egy óriás földrész lenne, mint a Pangea?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen esetben mennyiben változna meg a földi élet, miben változna az időjárás.
2010. márc. 28. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát 100% oxigénnél semmilyen, mert az méreg, és eloxidálna minden.
2010. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai földi létformák nem lennének képesek megélni 100% oxigén mellett. Lehetne élet, de teljesen más, mint a mai.

A Pangeával pedig az a baj, mint általában a nagy kontinensekkel. Csak a peremük lakható. Nézd meg pl. Ázsiát! A belső területei mind hegység és sivatag, ahol a népsűrűség marha alacsony. A partvidéken, a félszigeteken és a nagyobb szigeteken (Mandzsúria, India, Japán, Jáva) pedig milliók zsúfolódnak össze.

Ha van mondjuk 2.000.000 km2 szárazföld (most csak mondtam egy számot) és ez öt kontinensre tagolódik, akkor sokkal több embert és egyáltalán bármilyen létformát képes eltartani, mintha egy nagy 2.000.000 km2-es kontinens lenne.


L

2010. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
71%
Az első dohányosnál berobbanna a légkör.
2010. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sulfur ***** válasza:
100%
Miért robbanna be? Csak piszok gyorsan fogyna a cigi!
2010. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az élőlények nagy része elpusztulna az első néhány lélegzetvétel után.


Szerintem csak néhány tengeri élőlény élné túl, rájuk lassabb halál várna, mert az oxigénnek előbb be kellene oldódnia a tengerbe, hogy ők is kipusztuljanak. Néhány egysejtű maradna fenn, amik szépen alkalmazkodnának az új környezethez, és aztán tovább evolválódnának amíg sikeresek maradnak.

2010. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legmagasabb hegyek tetején elég jól éreznék magukat az élőlények. Szerintem viszonylag hamar alkalmazkodnának... inkább azzal van a gond, hogy mitől lenne 100% oxigén? Nagyon gyorsan eloxidálná a földfelszínt, és utána már nem lenne 100%, hanem tele lenne széndioxiddal, stb.

Ha nem gáznemű lenne a keletkező oxid (mondjuk vasoxid), akkor pedig nagyon ritka lenne a maradék légkör. Abban megint csak lehetne élni: az amerikai űrhajósok hosszú ideg tiszta, kisnyomású oxigénben repültek, és túlélték.

2010. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :)
2010. márc. 29. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!