Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alufólia és sósav reakciója...

Alufólia és sósav reakciója leállítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Készítettem egy tölcsért alufóliából, hogy a lefolyóba célzottan önthessek egy kevés háztartási sósavat, vízkőlerakódás eltávolítására. Ez nem bizonyult a legjobb ötletnek. ;) Amikor megkezdődött a baj sok csapvizet engedtem a fóliára, mondjuk két percig. Gondolom, ennyi elég volt arra, hogy a sósavat lemossam a fóliáról és a későbbiekben ne induljon be ismét a folyamat. Vagy kéne még valamit csinálnom a biztonság kedvéért?


2016. jan. 27. 21:17
 1/6 Silber ***** válasza:
100%
Ennyinek elégnek kell lennie. De ha teljesen biztos akarsz lenni, akkor némi sütőport is leküldhetsz.
2016. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A megmaradt fóliát kidobhatom?
2016. jan. 27. 21:37
 3/6 Silber ***** válasza:
Leöblíted, és minden további nélkül.
2016. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. jan. 27. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy semmi értelme tölcsérrel önteni a savat a lefolyóba. Nem lesz "célzottabb" attól, hogy kisebb lyukon megy befele, odabent úgyis oda folyik ahova akar. És hát a szifonon kívül máshova nem is fog nagyon jutni. Inkább szét kéne szedni és be kell áztatni a darabokat.
2016. jan. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan az összefolyóba öntöttem, és nem a vízbe szerettem volna önteni, hogy tovább híguljon, hanem a bűznyíláson, vagy nem tudom mi az a kitekerhető cucc akartam az elvezető csőbe önteni. Ehhez kellett volna egy műanyag tölcsér, ha találtam volna a boltokban. :) Nem baj, nem gyújtottam magamra a házat, és egy kis kísérletezés is belefért. Közben még az is eszembe jutott, hogy a durranógázt talán hetedik-nyolcadikban így mutatta be az osztályfőnökünk kémia órán.
2016. jan. 28. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!