Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem folyik össze a sós...

Miért nem folyik össze a sós és az édes víz a tengerben?

Figyelt kérdés
Egy muszlim kollégámmal beszélgettünk vallási kérdésekről, és azzal érvelt, hogy szerinte az isteni csoda hogy a víz egy határvonalon szétválasztódik és amíg az egyik oldalon iható édes addig a másik oldalon sós marad. Erre nem tudtam mit mondani mert tényleg nem tudom hogy miért választódik el de szerintem biztos van tudományos magyarázata a dolognak. Esetleg tudja valaki?

2016. jan. 28. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eloszlik a só, csak nem egyből (gondolj bele, ha cukrot raksz a teádba de nem kevered el és nem vársz, akkor is a tetején nem érzed az édes ízt, az alja meg nagyon édes).
2016. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok belemenni a fizika mélységeibe, de az úgynevezett Fick-törvény pontosan leírja a diffúziót.

Így a diffúzió sebessége (egységnyi átáramlott anyagmennyiség egységnyi idő alatt egységnyi felületen) függ:

-oldott anyagtól és oldat anyagától

-hőmérséklettől

-adott koncentrációtól (a diffúzió a magas koncentrációtól az alacsony koncentráció felé áramlik, így idővel a sebessége is csökken).

2016. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol van édesvíz a tengerben?
2016. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
És még hozzá kel venni, hogy ilyen édes- és sósvíz találkozás csak folyók, gleccservíz befolyások torkolatánál jellemző, ahol az "álló" sós vízbe viszonylag gyorsan mozgó édesvíz tömege érkezik. Annak lendülete van, egy darabig csak a széleken van keveredés.
2016. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azert ezekrol az isteni csodakrol altalaban kiderul, hogy totalisan hetkoznapi fizikai valasz van rajuk :D
2016. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap megkérdezem tőle hogy pontosan hol van az amiről beszélt és akkor talán egyértelműbben rálátunk majd.
2016. jan. 28. 17:27
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne kérdezd meg, és leginkább kerüld az ilyen témákat vele. "Isteni csodák" és tények vitája nagyon ritkán sül el jól, vagy kerül tények segítségével lezárásra. A munkahelyeden pedig aztán főleg ne menj bele ilyesmibe.
2016. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Említsük még meg a sűrűségek különbségét! Az Adrián vannak édesvizű források a tenger alatt. Ezek vize fölfelé áramlik, és mikor viszonylag nyugodt a tenger, kis édesvizű foltot alkot a felszínen.

---

#7 Válaszadó! Lehet, hogy munkahelyen zavarokat okozhat egy ilyen vita, de nem szabad behódolni.

Így is van elég bajunk a különféle evolúcióellenes hittérítőkkel, ezoterikus piramis mániásokkal, stb.

2016. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői válaszért, azóta egyébként új munkahelyem van. Egyébként ironikus hogy azért mert egy vallási klikkesedésnek nem tetszett hogy én gyorsabban lépegetek feljebb a pozíciókban mint a velem egy korú Iszlám vallású kollégánk de hát a klikkesedésnek a vallás csak egy ok, lehettek volna ateisták, vagy agnosztikusok is. Mondjuk utóbbi esetben valószínűleg én is a klikk tagja lettem volna. :D De meg találtuk hogy ő pontosan melyikre is gondolt: https://www.youtube.com/watch?v=d7laxNgKwR4

Habár nekem mondjuk inkább csak jó dzsuvásnak tűnik a barna oldala a találkozásnak:D de szerintük ez isten műve. De hát régen meg azt hitték hogy azért törnek ki a vulkánok mert nem dobtak bele elég szűz nőt, és amikor felfedezték, hogy mégse akkor voltak meg azt mondták hogy ezek az emberek isten ellenségei vagy csak simán nem vettek róla tudomást. Szóval összességében azt látom hogy, ha van valami amit be tudnak illeszteni a saját képükbe akkor beillesztik de ha már egyszer benne volt akkor hiába áll elő valaki ésszerűbb magyarázattal nem fogják elhinni mert az lehet boritaná az egész sztorit. És az egész sztoriba meg már annyi ilyen dolgot illesztettek be hogy számukra kevesebb értelmet nyújt ha egy valami tényleg igaz, de a nagy egész akkor meg nem. Én egyébként meg értem ha valaki ilyen környezetben nő fel és ezért igy hiszi. Mert túl sok infót kapott ami azt igazolja. Én pl úgy nőttem fel hogy azt mondták ha hinni akarsz, saját magadnak kell megtalálni ami számodra a legértelmesebb, és nézd meg itt vagyok 22 évesen, baromira érdekel a téma de hosszas informálódás után is csak azt tudom meg állapitani, hogy nem tudom, hogy véletlen volt-e az első molekula ilyen sikeres vagy nem. Szóval én is a neveltetésem miatt gondolom azt amit. Mivel ugye csak a saját valóságunkban vagyunk biztosak ezért nem mondhatjuk hogy nem igaz az a valóság ami egy ugyanolyan aggyal rendelkező vallálos ember számára jelenik meg mint valóság. Mert a másik fél is csak ugyan azt gondolja amit te, hogy neki van igaza. A harmadik személy meg maximum igazat tud adni az egyiknek, azt nem állapithatja meg hogy okés akkor biztos az egyiknek van igaza, mert neki is csak egy agya van aminek csak töredékén tudja ki használni mint bárki más. Szóval éljen soká a kitudja hogy létezik-e isten neve:D na béke :)

2016. szept. 17. 10:44
 10/10 anonim válasza:

És ezt mondja vala: Térjetek meg, mert elközelített a mennyeknek országa. (Máté 3:2)


És szombaton nyugovának a parancsolat szerint. - Szent Biblia, Újszövetség, Lukács Evangéliuma 23:57


És szíveteket szaggassátok meg, ne ruháitokat, úgy térjetek meg az Úrhoz, a ti Istenetekhez; mert könyörülő és irgalmas ő; késedelmes a haragra és nagy kegyelmű, és bánkódik a gonosz miatt. (Jóel 2:13)

2020. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!