Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mechanika és a newtoni...

A mechanika és a newtoni fizika barbár, kvantummechanika kifinomult, gyengéd, de bizonytalan, kiszámíthatatlan. Vagy ez csak számomra hat ilyen benyomással?

Figyelt kérdés

2016. febr. 6. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Kvantumfizikaval nem magyaraznak klasszikus mechanikai jelensegeket
2016. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De valahol össze kell függenie, hiszen egyetlen realitás keretein belül vannak a testek és az azokat alkotó atomok is.
2016. febr. 6. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Valahol igen, ezen dolgozik nagyon sok kutatócsoport szerte a világon, hogy valahogyan megmagyarázzák a kvantumfizikában látott, de a makrovilágban nem tapasztalt jelenségeket :)
2016. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám hogy barbár és kifinomult lenne bármelyik is. Két különböző megközelítése ugyanannak a világnak. A kvantummechanika azért tűnhet kifinomultnak, mert elég elvont, nehezen megfogható, legalábbis laikusként. (Bár néha ezzel foglalkozó kutatók is mondják, hogy nem értik. :D) De ettől még mindkettőnek megvan a maga szépsége, a newtoni fizikának is. Nincs abban semmi barbár.
2016. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg egyetlen molekula viselkedését leírni a kvantummechanika segítségével. Sikerült? Ügyes vagy. Namost próbáld meg százezerbillió-trilliárdszor kvadrilliárd molekula viselkedését leírni ugyanezzel a módszerrel. El fog tartani egy ideig, én addig asszem alszom egyet, reggel pedig iszom majd egy kávét.


A kvantummechanika nagyon jól leírja egy molekula, egy atom, egy részecske viselkedését. De számítási kapacitás híján csődöt mond a kézzelfogható, emberi méretű rendszerek leírásában. Egyszerűen nincs annyi számítógép földön, amely meg tudna birkózni egy két kilós tégla lezuhanásával a hatodik emeletről, ha minden egyes molekuláját külön kellene jellemezni az együttes mozgás szempontjából. Erre viszont kiválóan alkalmasak a Newtoni törvények - feltéve, hogy nem fénysebesség közelébe gyorsul az a tégla. Azt viszont ritkán szokott a hatodikról lezuhanva.

2016. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
90%
Nem. A klasszikus mechanika sok részecske esetén érvényes, a kvantummechanika meg kevés esetén. Ott van pl. a Schrödinger-egyenlet. Egyetlen pici részecskére szép, kvantumos jelenségeket ad vissza, egymillió esetén már inkább a mechanika egyenleteit, egy mólra meg tisztán klasszikus mechanikát.
2016. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Szinesztézia?

Ez abszolút szubjektív és egyénfüggő.

Jelen példa esetén abszolút az adott témakörbeli ismereteid befolyásolják az érzéseidet.

Ha az adott témakör által kiváltott érzések a kérdés (szerintem az), akkor én például azt mondanám, az én képzeletemben a newtoni fizikát a földkéreg szikláihoz hasonlítanám, az einsteinit ennek kicsiben mérhetetlen, de nagyban jelentős hullámzásaihoz, vetemedéseihez, a kvantummechanikát meg, nem is tudom, mintha hozzá kéne képzelnem, hogy az a kéreg a hullámzásaival együtt csupán egy elméleti lehetőség, ami csak akkortól létezik fizikálisan, hogy ha odamegyek megnézni. :)

2016. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

"A klasszikus mechanika sok részecske esetén érvényes, a kvantummechanika meg kevés esetén. "


Ez hülyeség.


A kvantumfizikát is lehet érteni, látni a végbemenő folyamatokat, az okokat. Amit Goawami kvantumfizikus professzor megoldotta a rejtélyt. Az a titok, hogy amíg nem figyeljük meg a világot, addig az hullám, amint megfigyeljük lesz részecske (mérhető,valóságos). Ha ezt a gondolatmenetet alkalmazod, amit a könyvében kifejt. "A képzelt ablak"-ban. Megértesz mindent. Az egész kvantumfizikát !

2018. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!