Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne ha növényi ATP-t...

Mi történne ha növényi ATP-t juttatnánk az emberi szervezetbe?

Figyelt kérdés

Mivel mind a növényi mind az emberi szervezetben megtalálható az adenozin-trifoszfát 2 kérdésem lenne:

1. Hogyan lehet szintetizálni a növényekből az energiát?

2. Ha sikerülne a szintetizálás mi történne ha az emberi szervezetbe juttatnánk?

Ugye több probléma is felmerül ezzel kapcsolatban. Mivel a DNS replikációban és a transzkripcióban is részt vesz nem tudom elképzelni mi is történhetne.

Valakinek ötlet? Van hasonló kísérlet folyamatban?



2016. febr. 9. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ATP pontosan ugyan úgy viselkedik az emberben mint a paradicsomban, tekintve hogy ugyan az a molekula. Ha egy emberi sejtbe egy növényi sejtből kivont ATP molekulát juttatsz, attól az a sejt még pontosan ugyan úgy fog működni mint addig.
2016. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk tízszeres többletenergiát kap?
2016. febr. 9. 13:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a molekula, ugyanúgy fog működni.
2016. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Máshogy teszem fel a kérdést mert rájöttem nem elég pontos. Az ATP azon kívül, hogy energiát biztosít szerepet játszanak a DNS replikációban és a transzkripcióban is. A növények a fotoszintézis során 2850 KJ/mol energiát tudnak előállítani. Na most az emberi sejt a foszfátkötések felszakadásakor 30KJ/mol energiát szabadítanak fel. Amennyiben jól tudom. Mi történne akkor ha a sejt energia az:

saját energia + 2850 kj/mol energia?

Tapasztalhatnánk a DNS-ben változásokat?

2016. febr. 9. 13:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ATP egy nagyon alap anyagcseretermék, amit naponta több tíz kilogramm összmennyiségben termelsz/használsz. Összesen olyan 100 gramm van a szervezetedben. Óriási dózis kéne ahhoz, hogy megboríts vele bármit is.


Amúgy nem is vagyok biztos benne, hogy a sejtekbe bejutna egyáltalán. Az idegsejteken kívül szerintem sehol sincs extracelluláris szerepe, a vér-agy-gáton pedig nem hiszem, hogy átjut.

2016. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megfelelő körülmények között (laborban) lehetséges a szintetizálása? Esetleg magáról a folyamatról van valami információ?
2016. febr. 9. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megfelelő körülmények között (laborban) lehetséges a szintetizálása?"

Lehet venni boltban. Nem kell otthon veszodni vele. :) Keress csak ra: [link]


Szerintem a veraramban viszonylag gyorsan elbomlana. Illetve az extracellularis terben az ATP megjelenese serulesre utal, ami immunvalaszt modulal/indukal.

[link]


Szoval nagy mennyisegben a verben lehet, hogy bajt okozna, es akar szisztemas gyulladast is kialakulhat. De ehhez nyilvan nagyon-nagyon sok ATPre lenne szukseg, es persze teljesen mindegy, hogy novenyi/allati/vagy szintetikus eredetu.

2016. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mi történne ha növényi ATP-t juttatnánk az emberi szervezetbe?"


Ezt úgy kérdezed, mintha ez egy különleges dolog lenne. Gondolod, hogy amikor a paradicsomot amikor leszedem a tőről, akkor az összes ATP eltűnik belőle míg megeszem?

2016. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem utolsó kommentelő félre értett. Én ezt úgy gondoltam, hogy szintetizálni az ATP-t tehát kézzel foghatóvá tenni és azt bejuttatni emberi szervezetbe. Tulajdonképpen feltölteni kémiai energiával.
2016. febr. 15. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ATP-nek a megfelelő helyre kéne bejutni a sejtstruktúrába, de természetes beviteli út ezekre a bizonyos helyekre nincs.


Kémiai energiával úgy töltesz, hogy megfelelő és könnyen emészthető ételt eszel - ha nagyon sürgős, akkor szőlőcukrot.

2023. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!