Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Holdon nagyon sok gyertyá...

Ha a Holdon nagyon sok gyertyát meggyújtunk, az látszik a Földről a gyertyák fénye?

Figyelt kérdés

2016. febr. 11. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Persze. Gyujtogasd csak a gyertyákat, én meg figyelem és szolok ha látom. Jo lesz igy? (Tudományos kisérlet!!!)
2016. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És hogy mennék fel a Holdra?

Amúgy én látni akarom a gyertyafényt,nem megidézni.

2016. febr. 11. 18:39
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
"Ha a Holdon nagyon sok gyertyát meggyújtunk..." Jaaaa? Az idézett részböl azt hittem, hogy néhány barátoddal éppen a Holdon vagy. Különben hogyan gyujtanátok ott gyertyát? Akkor most nem világos már a kérdésed. Ne is nézzem a Holdat? Pedig biztam benne, hogy meglátlak benneteket.
2016. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Már hogyan látszódhatna, amikor a Hold visszaveri a Nap fényét és ettől teljesen fényes?
2016. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Újhold idején is lehet próbálkozni, akkor nem olyan fényes. :))


Szerintem szabad szemmel nem látszana, talán távcsővel. Ha teljesen szorosan egymás mellé raknánk a gyertyákat, akár egy városnyi területen is, akkor is túl kicsi lenne a felületi fényessége.

2016. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
99%
A Holdon nincs oxigén a légkörben, tekintve hogy légkör sincs... Úgy pedig nehéz gyertyát gyújtani.
2016. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, igen, nincs oxigén, de most nézzük csak fényforrás és láthatóság szempontjából.

:))

2016. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tekintsünk el attól, hogy lehet-e gyertyát gyújtani, vagy sem. Ha elég mesterséges fényt sikerülne a Holdon előállítani (kb annyit, amennyit egy földi metropolisz előállít), akkor igen, az látszódna a Földről is.
2016. febr. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
De a kérdés az, hogy ez gyertyákkal is megoldható lenne-e.
2016. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tegnap este a telő Hold éppen csak egy vékony karima volt még, mégis sötéten derengve látszott az egész korong, mert szemből a napfényben fürdő Föld bevilágította.

A holdon ez a "teliföld" körülbelül tízszer akkora fényerőt produkálhat, mint nálunk a telihold. Körülbelül ennyi lehet a fényereje a talajon annak, ha mondjuk méterszer méteres rácsosztással telerakod a talajt gyertyákkal.

Ezen az alapon igen, látszana, ha elég nagy területet elég sűrűn teleraksz. De azért nem kéne napszemüveg, hogy ne hunyorogj. :D

2016. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!