Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy mag (pl. gyümölcsmag) él,...

Egy mag (pl. gyümölcsmag) él, vagy csak akkor, ha már kicsírázott? (érthetőbben lent)

Figyelt kérdés

Igazából azt szeretném tudni, hogy él -e egy mag, ha még nem mutat életjeleket? Tegyük fel, még nem repedt meg a magburok, nem kezdett el kihajtani, stb...


Pár héttel ezelőtt vettem licsit, 28-at, ebből 8-at vizes vattába tettem és örömmel mondhatom, hogy 5 kikelt, és egészségesen növekszik (kop-kop-kop).


Innen jutott eszembe a következő kérdés: a többi 20 mag, amit kidobtam élt (ergó megöltem őket), vagy csak akkor kezd el élni egy mag, ha megadom rá a lehetőséget? (víz, hőmérséklet)


+ kérdés

Az 5 kihajtott licsimag közül a legfejlettebbnek két elágazása van, egy 4 centis (nem tudom pontosan megmérni, mert ilyen kacskaringós a szára, de megközelítőleg annyi) és egy 3 centis.

Az ilyet hogy kell majd elültetni? Gondolom jó lenne, ha minél hamarabb földbe kerülne, hisz már elég nagy (a nagyobbik szárának végén mintha levélke nőne), de hogy csináljam? Az egész magot a földbe, hogy ki se látszódjon, vagy a szárai kint legyenek?


Köszönöm szépen előre is a válaszolóknak!



2016. febr. 13. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Te egy maggyilkos vagy! Csak a malmok rosszabbak nálad mert azok kimondottan tömeggyilkosok.
2016. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szárat ne temesd be, de a magot igen. Egyes növények kibírják a mélyre ültetést, nem tudom, hogy a licsi ezt tudná-e.
2016. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, "főleg" az elsőt XP


Második, megfogadtam a tanácsod, végül a szárát nem ültettem be teljesen, a másik 4 magot viszont betakartam, mert azok még éppen csak csíráztak.


Köszi mégegyszer!

2016. febr. 14. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!