Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy határozzam meg a halmaz...

Hogy határozzam meg a halmaz részhalmazainak számát?

Figyelt kérdés
Ez az adott halmaz: A={1,2}X{3,4,5} Tudom ezek állhatnak egy,kettő,három,négy,öt tagból is vagy lehet üres halmaz is.Van erre olyan képlet hogy 2^n? ÉS itt akkor a megoldás 2^5 lenne,vagy bele kell számolni az üres halmazt is? Kérlek segítsetek,szeretném megérteni,előre is köszönöm.

2016. febr. 14. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt mi az X?

Metszet?

Mert akkor ez üres halmaz és egyetlen részhalmaza van.

Az általános képlet pedig valóban 2^n, teljes indukcióval bizonyítható például.

2016. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a tanárom és azt mondta,hogy A-nak 6 eleme van és 2^6 =64 részhalmaza van de nem értem még mindig ,hogy van hat elem ,mert 5 van,nem ?1,2,3,4,5?
2016. febr. 14. 09:20
 3/4 anonim ***** válasza:

> „Van erre olyan képlet hogy 2^n?”

Minden pozitív számra van ilyen képlet, attól függ, hogy mit jelöl az n. Erre akkor lesz jó a képlet, ha n éppen az A halmaz elemeinek száma.


> „ÉS itt akkor a megoldás 2^5 lenne,vagy bele kell számolni az üres halmazt is?”

Bele kell számolni az üres halmazt is, de ezt a képlet megcsinálja neked magától. Ugyanis minden elemnél két lehetőséged van: vagy beválasztod a részhalmazba, vagy nem, egymástól függetlenül. A 2^n képlet éppen így jön ki. Ha mindegyiknél azt mondod, hogy nem választod be, akkor a üres halmazt kapod.

Másrészt az üres halmaz is részhalmaz. Mutass nekem egy olyan elemet az üres halmazból, ami nem eleme A-nak.


> „Itt mi az X?”

Szerintem az '×' (kereszt, azaz Descartes-szorzat akar lenni.

Viszont akkor az A elemei {1,2} és {3,4,5} elemeiből képzett rendezett párok lesznek, azaz a halmaz az

A = {(1, 3), (1, 4), (1, 5), (2, 3), (2, 4), (2, 5)}.

Erre pedig

n = |A| = 2*3 = 6,

(ami ellentmond annak, amit a kérdező tud).

Szóval szerintem a megoldás inkább 2^(2*3) = 64 lenne. (De nem tudom biztosan, hogy mi az X. Az első válaszadó elbizonytalanított.)

2016. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,most világos számomra,hogy mit kér a feladat és hogy kell gondolkozni,igen,az Descartes szorzat.
2016. febr. 14. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!