Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy madarat felvinnének az...

Ha egy madarat felvinnének az ISS-re, ott tudna repülni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tudna, mert légnyomás van, tehát képes szárnyaival hajtani magát. Az már más kérdés, hogy a súlytalanság nehezen szokna hozzá a helyzethez, így az elején elég ügyetlen lenne. Én olyan kísérletet láttam- igaz az csak pár percig tartott- hogy halakat (akváriumostul) raktak szabadeséses kísérletbe és eléggé megzavarta őket, nem igazán értették, hogy mi van.
2016. febr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Madarak súlytalanságban:


https://www.youtube.com/watch?v=w4sZ3qe6PiI


Illetve, ha jól emlékszem, vagy a Suyozon az oroszok, vagy talán a skylabon az amerikaiak próbáltak nevelni madarat (tojásban vitték fel) de eléggé csekély volt a kikelési arány, és a kismadarak gyorsan meg is haltak. De nem találom róla a cikket sajnos :(

2016. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pont ez jutott nekem is eszembe, hogy itt ugye a légkörben hat rájuk a gravitáció, amit minden szárnycsapással ki kell egyenlíteniük. Ha ez megszűnik, akkor nem előre, hanem x szögben felfelé repülne állandóan :D Kérdés, hogy a biológiai adottságai megvannak-e ahhoz, hogy ezt kompenzálni tudja (mind értelem, mind szárnyfelépítés terén). De gondolom ez már madárfajtától is függne.


Azért még egy struccra kíváncsi lennék nullgravitáció mellett :D

2016. febr. 21. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!