Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudnám megnézni, hogy...

Hol tudnám megnézni, hogy mikor melyik bolygó hol jár a Naprendszerben?

Figyelt kérdés
Naprakészen. Van ilyen hely az interneten? Vagy van valamilyen nyomtatott térkép, táblázat, öröknaptár ezeknek a kiszámításához?

2016. febr. 20. 11:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Google SkyMap telefonra

Stellarium PC-re és telefonra is

2016. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 AttillaT válasza:
skymap-ot én is ajánlom ha van a mobilodban gps-is úgy még pontosabb :)
2016. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igaz, nekem nincs okostelefonom, és angolul se nagyon tudok, de azért megpróbáltam előkeresni az interneten ezt a programot. Odáig jutottam, hogy biztos létezik, és tök jó lehet annak, aki használja... :)
2016. febr. 24. 22:25
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ezt:

[link]

Baloldalt a fogaskeréknél a realistic modelt választva méretarányosak lesznek a pályák.

A pillanatnyi állapot: lent a lejátszás gomb, és actual time.

2016. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 AttillaT válasza:
56%
Van Pc-re egy android emulátor bluestack2 névre hallgat ha feltelepíted tudod futtatni a google sky mapot és bármilyen android progit.
2016. febr. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
#4 voltam. Amit linkeltem, azt nem kell telepíteni, a böngészőben működik, a weboldalon belül. :)
2016. febr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a segítséget! egyenlőre a feltelepítőset még nem néztem meg, de azt is nagyon köszi!


Ez a másik is nagyon dekoratív és nagyon szuper lehet, és ráadásul még a csillagképeket is mutatja!!! Vajon meg lehet rajta valahogy nézni, hogy az év melyik napján - vagy pl. ma - melyik napszakban (reggel, délben, este, stb. óránként) milyen csillagképből süt le ránk a Nap?... :)


A fogaskereket nem találom, de én abszolút analfabéta vagyok minden szuperjó dologhoz. Bal oldalt? Nekem nincs ott...

2016. febr. 29. 11:29
 8/40 A kérdező kommentje:

Megvan! A fogaskerék is, meg a távcsőre kattintva látszanak a csillagképek a Földről nézve Nap mögött. Azt még nem találtam meg, hogy ezt hogyan lehet aktualizálni naptári napra, óra percre - de keresem!

Köszönöm szépen!

:)

2016. febr. 29. 11:46
 9/40 anonim ***** válasza:

A dátumot alul lehet állítani. Középen kattints a dátumra.


Viszont én lehet, hogy félreértettem a kérdést. Ez azt mutatja, hogy a Naprendszerben hol járnak a bolygók, neked pedig lehet, hogy az kell, hogy a Földről nézve hol látszódnak az égbolton.


Most nem kerestem rá azokra, de valahogy így lehet, hogy 'online skymap', vagy 'online skychart', 'online interactive skymap', stb.

2016. febr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

De hülye vagyok!!! :D

Tényleg, a távcsőre kattintva a Földről mutatja az égboltot. (Amúgy kívülről mutatja a Naprendszert.) Ezt csak most vettem észre. :))


Akkor neked ez jó is, nem is kell keresgélni.

Baloldalt a nagyítóval tudsz bolygókra keresni.

Sun = Nap

Moon = Hold

planets = bolygók


Dátum meg alul középen klikk a dátumon, és kinyílik egy naptár.

2016. febr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!