Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha azt mondom, "megtörni a...

Ha azt mondom, "megtörni a fizika törvényeit", hogyan képzeled el? Emberi ésszel felfogható ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
Az elméletből kiindulva jutott eszembe ez a gondolat miszerint, egy szimuláció részesei is lehetünk

2016. febr. 21. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én azt képzelem el, hogy nem ismered a fizika törvényeit meg hogy számomra furcsa a megfogalmazásmód. Úgy szoktam ilyesmivel találkozni, hogy áthágni vagy megszegni a fizika törvényeit. Hozzáteszem a törvények azért törvények a természettudományokban, mert nincs alóluk kivétel.
2016. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha sikerül megszegni a fizika törvényeit, akkor az azt jelenti, hogy nem ismerjük eléggé ezeket a törvényeket, és valójában nem szegtük meg.
2016. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

mondok egy példát, az ember ráébred hogy egy szimulátorban él, mint pl ahogy super mario soha sem fog,


super mario világát testre szabhatjuk azt csinálhatunk vele amit akarunk, úgymond megszegjük a szabályokat amit a világ engedett mivel egy felsőbb erővel irányítjuk


mivan akkor ha a fizika törvényei is így működnek?

2016. febr. 21. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy "mivan akkor"?
2016. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen az van, hogy nem így működnek és pont.
2016. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Kábé sejtem, miről akar szó lenni.

Szóval milyen lenne, ha valaki hackelné a mátrixot.

A jó fene tudja.

Ha a világunk valóban egy számítógépes szimuláció, akkor áááállatira precíznek kell lennie. Mármint a szimuláció elején lefektetett szabályosságok, relációk (amit mi a fizika törvényeinek nevezünk), paraméterek szigorú fenntartásában. Ha mondjuk valaki belekotor és átírja a gravitációs állandót, akár csak kicsivel is, az egész univerzum "megborul", minden keringő rendszer összekócolódik. Minden csillagrendszer egyszer csak egy gigantikus biliárdjátszmává változna.

Minimális módosítás a kvantumszintű törvényekben megszüntetné az anyag létezését.

Mármint azt az anyagot, amit mi annak ismerünk. Más paraméterek is adhatnak egy stabil rendszert, de csak a mostani teljes felbomlása után.

Nem tudom, tán csak egy kicsi változtatás a fénysebesség, mint határsebesség értékén is katasztrofálisan összedöntené az egész univerzum fizikai rendszerét.

Már csak az elektromágneses spektrum eltolódása is elég lenne egy fatális végkifejlethez.

Ha egy szimulációban élünk, akkor annak tönkretétele nélkül csak olyan beleszólások lennének lehetségesek, amelyek magukat a törvényeket békén hagyják, csupán lokális anomáliákat rondíthatnak bele, amelyek ellent mondanak a törvényeknek, de nem írják felül azokat. Mondjuk az energia- és anyagmegmaradási törvénynek ellentmondó deus ex machinák. Hipp-hopp megjelenik valahol anyag vagy eltűnik. Persze nem egy bolygónyi, mert akkor az is szétrondítja a naprendszert.


De most belegondolva, jól elfilozofálgattam itt magamban, de tulajdonképpen mire is akarunk itt kilyukadni?

2016. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!