Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintem a gravitáció az a...

Szerintem a gravitáció az a jelenség, amit naponta megtapasztalunk, de semmit nem tudunk róla. Egyetértetek velem?

Figyelt kérdés
Nem tudunk semmit erről a hatásról, nem tudjuk valójában mi történik, honnan ered ez a hatás.

2016. febr. 22. 15:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy te semmit nem tudsz erről a jelenségről, az nem jelenti azt, hogy senki sem tud semmit róla :)
2016. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Trafó1 ***** válasza:
17%
A gravitáció tényleg érdekes dolog a mágnesesség is érdekes, és elméletek vannak de tényleg nem sokat tudunk róla.
2016. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
A nap,a bolygók a csillagok és a fekete lyukak meggörbítik a teret és az időt is. Ebből alakul ki a gravitáció nagyjából de még mindig nem értjük az egésznek a hatásmechanizmusát.
2016. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Mindent valóban nem tudunk róla, de ez nem ekvivalens azzal, hogy semmit sem tudunk róla.

Ennyi erővel minden fizikai jelenségre rá lehetne mondani, hogy semmit sem tudunk róla, mert nincs olyan jelenség, amiről mindent tudnánk. Ezért tartom értelmetlennek a kérdést.

2016. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Igen, ez a görbülés a legújabb elmélet, hallottam előadásokat róla, csakhogy a miértre semmi válasz évezredek óta. Örülök, hogy többen nem tartják magyarázatnak ami jelenleg adott, mert a lényeget nem tudjuk. "Valahogy meggörbíti a teret" hát igen...valahogy, de hogy ? És mi közvetíti a hatást ? Ahol netán üres a tér, vagyis nincs anyag, ott mi görbül ? Netán a semmi...?
2016. febr. 22. 16:37
 6/37 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs olyan hogy üres tér. Ott is van valami csak azt még egyelőre nem tudjuk észlelni.
2016. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, ez a görbülés a legújabb elmélet,"


Annyira új, hogy pont idén ünnepli a 100. születésnapját.


"csakhogy a miértre semmi válasz évezredek óta. "


Ez is amolyan joker-kérdés, hiszen bármit felfedezünk, bármilyen mélységben is ismerünk meg valamit, azt mindig meg lehet kérdezni, hogy "Na és ez miért van?". És tulajdonképpen ez hajtja előre a fejlődést, az emberi kíváncsiság.


"hogy többen nem tartják magyarázatnak ami jelenleg adott, mert a lényeget nem tudjuk."


Mindig lesznek ilyen "többen" emberek, akik soha semmit nem fognak megfelelő magyarázatnak tartani :) Egyébként mi lenne a lényeg?


""Valahogy meggörbíti a teret" hát igen...valahogy, de hogy ? És mi közvetíti a hatást ?"


Na ezen kérdésekre adja meg a választ egyfelől az áltrel, más aspektusból pedig a kvantum-térelmélet gravitációs mezőkkel foglalkozó része.


"Ahol netán üres a tér, vagyis nincs anyag, ott mi görbül ? Netán a semmi...?"


Olyan térrész van, ahol nincs anyag, de olyan nincs, ahol ne lenne semmi. Ha más nem, elektromágneses hullámok milliói, milliárdjai. De ezzel is foglalkozik az említett két tudományág.

2016. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Hallgattam előadásokat én is az általános relativitásról mint elméletről,tudom is, hogy a téridő görbülésével magyaráznak gravitációt, mert a tömeggel rendelkező anyag meggörbíti a teret, tehát ezért esik le a repülő, ha felrobban...Lehet, de hogyan görbíti meg? Mondjuk mint Toldi a lópatkót? Szóval nekem felszínesnek tűnik még mindig a tudomány magyarázata.Az is érdekes, hogy egy test alapállapota az egyenes vonalú mozgás...miért mozog? Miért nem állhat egy helyben ha nem hat rá erő? Én hallottam olyan előadást, ahol az hangzott el, hogy a térben sínek vannak, ott lehet mozogni, mert az a legegyenesebb út. Jól van.Számomra érdekes gondolatok, de a nagy titkot nem tudja senki. Mi miért van? Ez lenne a nagy titok, a nagy felfedezés.
2016. febr. 22. 17:41
 9/37 anonim ***** válasza:

"Szóval nekem felszínesnek tűnik még mindig a tudomány magyarázata."


Mert csak felszínesen ismered a magyarázatot. Ez lejön a kérdéseidből.


"Az is érdekes, hogy egy test alapállapota az egyenes vonalú mozgás...miért mozog?"


Mert erő hat vagy hatott rá.


"Miért nem állhat egy helyben ha nem hat rá erő? "


Egyrészt az univerzum minden szegletében hat mindenre valamilyen erő vagy erők. Másrészt a mozgás relatív, vagyis valaminek a mozgását csak valami máshoz képest értelmezzük. Ez alapján tud állni egy tárgy, ha egy olyan nézőpontból vizsgálod, amely mozgásának iránya és nagysága megegyezik a vizsgált tárgyéval.

Egy autó az úthoz képest halad 100 km/h sebességgel. Ez mozog? Igen. Az úthoz képest mindenképpen. Azonban egy mellette párhuzamosan, azonos irányban és sebességgel haladó autóhoz viszonyítva viszont áll, nem mozog.


"Mi miért van? Ez lenne a nagy titok, a nagy felfedezés."


Folyamatosan teszünk ilyen felfedezéseket, de minden felfedezésre rá lehet kérdezni ismét, hogy "Na jó, de miért?". Így lehet tovább vizsgálni a dolgot, és tenni egy újabb felfedezést. Ennek pedig valószínűleg sosem lesz vége.

2016. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
OK, ez elég értelmes válasz. Nem magyarázat, de egy jó válasz. Bár azzal nemigen értek egyet, hogy felszínesen tanulmányozom a dolgokat, pont ellenkezőleg. Ha nem akarnék a dolgok mögé látni, nem is tennék fel ilyen kérdéseket, hogy mi miért van. Megelégednék azzal, hogy az Úr így akarta, vagy a fizika törvényei szerint, és kész. De nincs kész. A fizika pedig szerintem kevés, ötvözni kellene a filozófiával.
2016. febr. 22. 18:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!