Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség -organikus és...

Mi a különbség -organikus és anorganikus- molekulák között?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem, hogy van, mert az organikus molekulák "pulzálnak", viszont az anorganikus molekulák "nem" pulzálnak...

#FROID
2016. márc. 2. 06:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Pulzál a nénikéd térgye kalácsa, az!
2016. márc. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ezt a pulzálást kifejthetnéd. Én még pulzáló metánt nem láttam. De szőlőcukrot se.
2016. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%

Az a vicc, hogy nincs éles átmenet organikus, és anorganikus kötött. Iparilag, szintetikusan gyárt(hat)nak etilént, hangyasavat, ecetsavat, etilalkoholt, karbamidot, stb.

A molekulák, izegnek, mozognak, rezegnek, de ez a szervetlenre ugyanúgy jellemző mint a szervesre. Ezt a "pulzálást" én sem értem.

2016. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
* Szóval hogy is van ez? Mondjuk a hangyasavval? Amit egy vegyiüzem készít az nem "pulzál", de amit egy hangya ereget a potrohából az már "pulzál"?
2016. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Wadmalac ***** válasza:
59%
Hát a potroha, az pulzál.
2016. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
:D
2016. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. A termeszetben nincs olyan, hogy organikus meg nem organikus, ez csak egy emberi skatulya, amivel rendszerezzuk a molekulakat ket csoportba.


Altalaban a kulonbozo szenvegyuleteket szoktak szervesnek nevezni - de egy szvers molekula is tokletesen ugyanolyan szenatomokbol epul fel, mint akarmi mas.


Maga a molekula keptelen pulzalni - ahhoz azert energia kene, megpedig sok.

2016. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Organikus az élő szervezeteket felépítő és élő szervezetek által termelt molekula, anorganikus a... a nem :D de jól mondják, van átmenet, a CO2 tartozhat mindkettőbe akár.
2016. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
vis vitalis
2016. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A szerves kémia a szénvegyületekről szól. A szén-dioxidot viszont mégsem tekintik szervesnek.


Mit jelent az, hogy pulzál? Delokalizált elektronok vannak a fémekben is, és nem is mindegyik szerves vegyület aromás.


Friedrich Wöhler az oxálsav szintézisével megdöntötte a vis vitalis elméletet. Nincs éles különbség.

2016. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!