Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívják azt az anyagot,...

Hogy hívják azt az anyagot, amelyik folyékony vagy zseléhez hasonló, átlátszó vagy szürkés, szabad levegőn megszilárdul, és nem ereszti át a vizet?

Figyelt kérdés

Szigetelésre szokták használni meg igazából nem tudom még mire lehet.

És az volna még a kérdésem, hogyan lehetne elérni, hogy sima felülettel szilárduljon meg.


2016. márc. 4. 16:43
 1/6 spectator ***** válasza:
Pl. a Latex (gumi) mint természetes anyag, de szerintem számos műanyag is létezik. Poliakrilátok, polisztirol stb. Ha barkácsolsz, próbálkozhatsz kloroformban feloldott plexi-vel is.
2016. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Sziloplaszt:

[link]

Ha elsimítod a felületét, akkor sima lesz. :-)

2016. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alkalmazható guminál vagy bőrnél is? Mennyire veszélyes, be lehet e lélegezni? (Eléggé érzékeny vagyok (pl. a ragasztókra).

2016. márc. 4. 17:37
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

A sziloplaszt kötés közben ecetsavat párologtat. Olyan, mintha jó izmosant beleszagolnál otthon az ételecetes üvegbe. Hát nem egy gyönyör, de nem veszélyes. Irritálja a szemet, nyálkahártyát, bekönnyezel és megköhögtet.

Azért szilóval kiragasztott dobozba ne dugd a fejed kötés közben, nagy töménységben csinálhat tüdővizenyőt.

Én egyszer egy hifi mélyládát béleltem vatelinnel és szilóval ragasztotam be, úgy másztam ki a dobozból, mint aki egy órán át keservesen bőgött, vörös szemekkel és berekedve.

2016. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Gumi és bőr ragasztásához én a pattex cipőragasztóját javasolnám. Színtelen tuvbusos cucc, bekened vele a ragasztandó felületeket majd 5-10 perc száradás után jó erősen összenyomod 1-2 percig.

Ez oldószeres bigyó, lehetőleg ne negyon lélegezd be.

2016. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azért nem cipőragasztóban gondolkodtam, mert nagy hézagokat kellene kitölteni, rácsos a csizma talpa, és ami felette volt, az már eléggé szétment, így elég nagy kín rajta járni. De nem szeretném kidobni, mert a következő is úgyis ilyen lesz.

2016. márc. 9. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!