Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Univerzum vagy az azt...

Az Univerzum vagy az azt leíró információtartalom volt előbb?

Figyelt kérdés
Az információt lehet egyáltalán realizálni vagy az csak egy nagy rendszeren belüli kisebb (nyitott) rendszer állapota? Ha az agyamba is új információ kerül be, akkor tulajdonképpen az idegsejtjeim hálózatának állapota változik meg. Ha a gép adathordozójára kerül információ (számítástechnikai értelemben adat) ott is csak állapotváltozások történnek. Akkor most a létező dolgokat működtető szabályok, törvények realizálhatóak a valóság részeként? És szükségszerű-e, hogy előbb legyen, mint a rendszer? "Előbb való-e a testnél az alak?" És az intelligencia leírható-e információelméleti fogalmakkal?

2016. márc. 6. 13:19
 1/6 anonim válasza:
100%

Nem az információk szinte egy másik dimenzió része. Nem valóságos dolgok. Csak érzékeljük őket.

Szóval az univerzum és az azt leíró információ párhuzamosan keletkezett és fejlődik.

De igazából nem tudom, mert én fizikás vagyok :)

De sokat beszélgettem a nagyapámmal és néztem a Nat Geo-t.

2016. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az információ mintázat, az Univerzum és az azt leíró infótartalom egymás elválaszthatatlan részei, egyszerre keletkeztek.
2016. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen információ? Önmagában nincs. semmi univerzum nélkül, szóval az. max. a kiegészítő halmaza, részhalmaza. aminek az univerzumon belül kell lennie, tehát az univerzum volt előbb. de szerintem mindig is volt.
2016. márc. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Kezdjük azzal, hogy nincs olyan, hogy Univerzumot leíró információtartalom, innentől fogva pedig értelmetlen a kérdésed.
2016. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a kérdés az, hogy a fizikai törvények már léteztek az ősrobbanás előtt is és az ősrobbanás ezek mentén történt, vagy a fizikai törvények az ősrobbanás pillanatában pattantak ki véletlenül ilyennek.

De szerintem ha az ősrobbanás pillanatában az anyag egy pontban sűrűsödött össze és valami kiváltotta a robbanást, akkor a fizikai törvényeknek már akkor is állniuk kellett, hiszen ezek szabályozzák pl. az összesűrűsödött anyag viselkedését, tulajdonságait.

Az elbonyolítja a dolgot, hogy azt gondoljuk, hogy a tér és az idő is az ősrobbanás időpillanatában keletkezett, így időben semmi nem volt előbb annál.

ha az információ is tér és idő adatokat tartalmaz, akkor azoknak is vagy nem volt értelme előtte, ha egyáltalán létezett, vagy nem is létezett a nagy bumm előtt.

2016. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
78%
A fizikai törvényeknek nem kellett állniuk. Ezekkel csak leírjuk a világ működését, nem meghatározzák a világot.
2016. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!