Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jó agyú kollégák, tudnátok...

Jó agyú kollégák, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Hali!


Nem vagyok gyakori látogatója az oldalnak, de rábukkantam egy bizonyos online IQ tesztre, melyet sikerült viszonylag jól megcsinálnom, viszont négy minta esetében sajnos kifogytam a nyers genetikai intelligenciából.

Körbenéztem online, sehol nem találtam megoldókulcsot, úgyhogy arra gondoltam esetleg eme oldal ezen bizonyos alkategóriájában talán segítségre találhatok.


Ezennel kérnék minden tűrhetőbb processzorral felszerelt olvasót, hogy adjatok a linkelt képen található négy mintának egy-egy próbát! Természetesen az is érdekelne, hogy hogy kaptátok meg az eredményt.


Kép:


[link]


Akit esetleg érdekelne a teszt egésze, hát itt van:


[link]


(Ha nem igazodnátok el az oldalon annak sajnálatos nyelve miatt, az "ÄLYKKYYS" alatt lévő "Tee nettitesti" feliratra kattintva eljuthattok a tesztig.)


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2016. márc. 6. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

35: Fentről lefelé kell haladni. A fenti alakzatot először egy vízszintes tengely mentén tükrözöd majd hozzáadod a középső ábrát. Ahol fedik egymást a vonalak azokat a részeket kitörlöd. Így a megoldás a jobb alsó ábra.


34: Vízszintesen kell haladni. Össze kell adogatni a kiskockákat és a nagykockákat. A kiskocka 1-et ér a nagykocka 4-et. Helyi értékből is van 1,2,3,4. Egy kocka értékét úgy kapod meg, hogy a méretéből és helyéből adódó értéket összeszorzod. Az ábra értékét úgy kapod meg, hogy a kockák tényleges értékeit összeadod. Az első ábra és a második ábra összege adja a harmadik ábrát.

Első sor: 0 + [1*1+1*2](3) = [1*1+1*2] (3)

második sor: [1*1+1*2](3) + [1*1+4*2+1*3+1*4](16) = [4*1+4*2+1*3+1*4] (19)

harmadik sor: [1*1+1*2](3) + [4*1+4*2+1*3+1*4](19) = 22

Ez alapján a a bal alsó a megoldás, mert csak ott lesz a kockák összege 22.

Van még egy feltételezésem, miszerint a vonal fölött lévő kockák pozitívak, az alatta lévők negatívak, de mivel mind a hat megoldáson alul vannak, ezért ezzel nem foglalkoztam.


27: Balról jobbra haladva a pöttyök száma mindig eggyel növekszik, fentről lefelé haladva pedig eggyel csökken. Az elhelyezkedésük pedig "L" (mindegy, hogy először lefelé vagy jobbra indulunk el) alakban haladva: jobb láb - jobb láb - fej - bal láb -? (az első ábrát vettem figyelembe az elnevezéseknél, így könnyebb volt követni :) ) És mivel az egész feladatban sok a kisebb, nagyobb szimmetria, ezért én a bal lábra gyanakszom az utolsónál. 90+ %-ban biztos vagyok, hogy a bal alsó a megoldás.


32: Hát itt egy elég egyszerű logikát találtam, nem tudom, hogy a készítők is erre gondolnak-e. A fekete kockánál lévő vonalak közül, ami alul van, az helyben marad, ami nem, az pedig a következő ábra szerinti nyíl irányába kerül.

Első sor: bal oldali vonal és felfele mutató nyíl

Második sor: felső vonal jobbra mutató nyíl

Harmadik sor: alul nincs vonal így a megoldásban sem lesz, a nyíl fölfele mutat, így eszerint a megoldás a jobb felső ábra lesz

2016. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!