Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vonzza a fázisceruza a...

Miért vonzza a fázisceruza a fém tárgyakat?

Figyelt kérdés
Gondolom valami elektromágneses dolog lehet a dologban, de pontosan milyen? Amikor apróbb fém tárgyakhoz érintem a végét azok gyengén ugyan, de hozzátapadnak.

2016. márc. 16. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fázisceruzák gyakran csavarhúzóként is működnek. Nem lehet, hogy egyszerűen csak raktak egy permanens mágnest a végére, hogyha apró csavart szedsz ki vele, akkor az ne guruljon el kapásból?


Amúgy olyat is el tudok képzelni, hogy valami erős mágnes közelében volt, és így mágneseződött fel, de nem tudom, pontosan milyen fázisceruzád van.

2016. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamivel felmagnesezted.


En k az osszes csavarhuzommal megteszem, amelyik nem alapbol az. Nagyon sokszor nagyon haznos (mar persze, ha nem orat szerelsz pl, hanem csak szamitogepet :D )

2016. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

A legtöbbet alapból mágneses csavarhúzóként árulják. Ez nem elektromágnesesség. A fázisceruzában nincs semmi áram. Legalábbis amíg nem dugod konnektorba.

A fázisceruzában nincs elem, akku, semmi, csak egy nagy ellenállású meg izzószál.

2016. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem alapból mágneses lehetett, erre valamiért nem gondoltam.
2016. márc. 17. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!