Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kellene ahoz több...

Miért kellene ahoz több energia hogy egy test elérje a fénysebességet, mint amennyi az univerzumban van?

Figyelt kérdés

Ha kérhetném, érthetően.

Laikus vagyok.



2016. márc. 16. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a testek energiáját megadó képletnek a nevezője olyan, hogy a fénysebességhez közelítve nullává válik, vagyis maga az energia a végtelenhez tart.
2016. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a sebességgel a tömeg is nő, fénysebességnél speciel végtelen lenne a tömeg. A fotonnak az a "szerencséje" ugye, hogy nincs tömege.


Magyarázat:

[link]


y = relativisztikus tömeg / nyugalmi tömeg


A v a sebessség a c a fénysebesség.

Ha v = c, akkor, akkor v/c = 1 így az egyenlet:

y= 1 / GYÖK (1-1) = 1/ 0, ami végtelen.

2016. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A másodikat értettem.

2016. márc. 16. 21:51
 4/5 anonim válasza:

Előző szépen leírta, a fény meg azért tudja elérni ezt a sebességet mert a fotonok amiből van nem rendelkeznek tömeggel. így hiába növekedik meg végtelenszeresére a tömegük.



Egy gyakorlati kérdés amit én nem értek:

van egy űrhajóm aminek a sebessége közelíti a fénysebességet, a-tól b-be halad. Az űrhajó hossza mondjuk 1 km. Felkapcsolom a villanyt az egyik végében, a menetiránnyal ellentétes végében. Most akkor a fény azt a távolságot mennyi idő alatt fogja megtenni? Az űrhajó sebessége hozzáadódik a fény sebességéhez? vagy kivonódik?

2016. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, a hátuljában kapcsolsz villanyt. Nem fog a fény fénysebességnél gyorsabban menni. A fényt ilyenkor kénytelen vagy hullámként kezelni, márpedig a hullámoknak véges a sebességük. Ha mozgó forrás kelt hullámokat, akkor ott a Doppler-effektus értelmében megváltozik a hullámhossz. Tehát az általad említett űrhajón ez úgy fog műxeni, hogy belülről rendes színében látod a pilács fényét, a külső megfigyelő - aki mondjuk az űrhajó előtt van és benéz a szélvédőn - kékes tartományba derengőnek fogja látni a lámpa fényét. És hogy miért nem tudsz kézzelfogható tömeget fénynél gyorsabbra felgyorsítani? Vagy maga a fény miért nem gyorsul (a mi világunkban) fénysebességnél gyorsabbra? Azért, drága barátom, mert az is az univerzumhoz tartozik, hogy az életedtől szinte játszi könnyedséggel megszabadulhatsz, de a létezésed tényétől soha de soha nem fogsz. (Ez utóbbit majd öregkorodban fogod istenigazából megérteni.)
2016. jún. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!