Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora egy átlagos galaxis...

Mekkora egy átlagos galaxis klaszter mérte és tömege?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

fúú, öcsém, te nem kicsiben nyomod... hát egy galaxis nagyságrendileg 100 millió fényév átmérőjű, tömegéről fogalmam sincs... hogy egy galaxiscsoport mekkora átlagban... jó kérdés :D


amúgy mire kell ez neked?

2016. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A Tejútrendszer átmérője pl. kb. 100-180 ezer fényév. A tömege kb. 1-1,5 * 10^12 naptömeg.

Egy "átlagos" galaxis klaszter átmérője ~30 millió fényév, tömege kb. 10^14 - 10^15 naptömeg.

(Wiki alapján.)


De ezek csak megközelítő értékek, elég nagy lehet a szórás.

2016. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

melyik cikkben közölnek olyan eloszlást, amiből az eloszlás paramétereit is megtudhatom?


(galaxis csoport nem egyenlő galaxis klaszter egyébként)

2016. ápr. 3. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Elég pontatlan voltam, bocsi, csak emlékezetből írtam, és sikerült nagyságrendet is tévesztenem.


Akkor mi a galaxisklaszter? Azt hittem, galaxisok csoportosulása.

2016. ápr. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

"They typically contain no more than 50 galaxies in a diameter of 1 to 2 megaparsecs (Mpc). Their mass is approximately 10^13 solar masses."


[link]

"A galaxy cluster or cluster of galaxies is a structure that consists of anywhere from hundreds to thousands of galaxies bound together by gravity[1] with typical masses ranging from 10^14–10^15 solar masses."

"They typically have a diameter from 2 to 10 Mpc"

2016. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
köszi
2016. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tonképpen galaxisok alkotnak csoportot, csoportok alkotnak klaszert, és klaszterek alkotnak szuperklasztert.


[link]

Itt a kérdező egy ábrát is talál a cikk vége felé, eloszlásilag. :)

+

[link]

2016. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, érthető, és most, hogy a szuperklasztert megemlítetted, nekem is beugrott, hogy hallottam már róla. :)
2016. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!