Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívjuk ezt?

Hogy hívjuk ezt?

Figyelt kérdés
Ha van egy állandó mennyiségem és egy változó ahhoz mért értékére vagyunk kíváncsiak úgy, hogy az állandót osztjuk le vele. Van egyáltalán valami neve az ilyesminek? Valamii relatív valami?
2016. ápr. 4. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Mértékegység.
2016. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Walter_Dornberger ***** válasza:

Vitatkoznék az előtem szólóval. Én a saját lépték fogalmát közelebbinek érzem a kérdéshez.

Hogy érthetőbb legyek, kibontom a témát.

Bizonyos jelenségek hasonlóságához dimenziótlan mennyiségek bevezetésével az őket leíró differenciálegyenletek hasonlóvá (analógiává) tehetőek.

Ezt a műveletet nevezik dimenziótlanításnak vagy áttérésre sajátléptékre. Kedvenc előadóm (volt osztálytársam ) könyvéből vettem szemléletes példát a hőátadás területéről:

[link]

Ilyen dimenziómentes viszonyszámok a Re, Nu, Pr stb számok.

2016. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
Az előző vagyok, a hasonlósági kritériumok résznél van a lényeg ide.(dimenziótlan mennyiségek, hasonlósági kritériumok)
2016. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előbb talán próbáld meg magyarul megfogalmazni a kérdést.
2016. ápr. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!