Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Skywatcher 60/900 távcső-höz...

Skywatcher 60/900 távcső-höz 3x Barlow lencse létezik?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lenne értelme?

2016. ápr. 6. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, mint minden Skywatchernek, ennek is sztenderd az okulár foglalata, úgyhogy lehet hozzá használni bármilyet ami ugyanolyan méretű mint az okulárod.


Az más kérdés, hogy érdemes-e.

Aranyszabályként úgy szoktak számolni, hogy hasznos átmérő x 2-es nagyítást visel el minőségromlás nélkül egy távcső. Ez ennél 60mm x 2 = 120x-os nagyítás. Barlow-val mehetsz efölé is, csak túl sok értelme nem lesz, mert nem kapsz extra részleteket.

2016. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na igen, elvileg azt hiszem, hogy a legnagyobb nagyítás ebben 180x a 2x-es Barlow lencsével. Néha elég nehéz élesre behozni, bár az igaz, hogy mióta megvan, nem volt még szép tiszta ég.

Van egy 100/400 Skywatcher Heritage távcsövem is, pont bele lehet rakni ezeket az okulárokat, szerinted érdemes lehetne kipróbálni?

2016. ápr. 6. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Skywatcher 60/900 van, és valóban, már a 180x nagyítás (10mm okulár + 2x Barlow) sem ad több részletet, mint a 90x, Barlow nélkül. Ebben az is közrejátszhat, hogy minél több lencsén megy át a fény, annál több a torzítás, diffrakció, stb. Esetleg egy 6mm-es okulárral lehetne egyszer kipróbálni, de sokat nem remélnék tőle.
2016. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

4mm-es okulárom van, majd azzal kipróbálom.

Sajnos az okulárok nem jók a Heritage távcsövembe, szóval az kilőve.

Még az lenne a kérdésem, hogy mikor nézem talán a Vénuszt, és kb. megvan a legélesebb kép, akkor szinte csak egy fénypontot látok, de annyira fényesen, hogy nem is tudom nézni, a közepe mintha vibrálna. Ahhoz kellene valamilyen szűrő?

A Szaturnuszt lehet ezzel a távcsővel látni?

2016. ápr. 6. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, bizony. Még 20-as okulárral is kivehetőek a gyűrűk!


Ha a Vénuszt túl fényesnek találod, megpróbálhatsz egy holdszűrőt felrakni.


A bolygók helyzetének betájolására ajánlom a Starry Night nevű programot. Nagyon kicsi és kompakt program, a legkisebb, legócskább laptopon is simán fut. Mobilos appok is vannak hasonlók, de olyat még nem próbáltam, nincs tapasztalatom, hogy melyik jó.


Ha már nagyjából tudod, merre keress egy bolygót, úgy lehet biztosan azonosítani, hogy szabad szemmel a bolygók fénye állandó, nem hunyorognak, mint a csillagok.

2016. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a program lett volna még a kérdésem. A bolygókat megtalálom, ha megnéztem a programban, úgy betájolom, max. nézelődök előtte.
2016. ápr. 7. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Ki a tök pontozta le az utolsó válaszom, és miért?
2016. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én mindenkinek zöldet nyomtam.
2016. ápr. 8. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!