Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hányás az melyik idegrendsze...

A hányás az melyik idegrendszerhez része?

Figyelt kérdés
szimpatikus vagy paraszimpatikus?
2016. ápr. 7. 22:45
 1/6 Morozov ***** válasza:
100%
A hányásközpont a formatio reticularisban van, ami az agytörzs része, tehát egyik sem. A központi idegrendszer vezérli és nem a vegetatív.
2016. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
maga az inger? Vagy a folyamatot is?
2016. ápr. 7. 23:19
 3/6 Morozov ***** válasza:
100%

Rágugliztam neked...itt részletesebben leírja, van folyamatábra is.


[link]

2016. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az öklendezés reflexe pedig akkor gondolom vegetatív.
2016. ápr. 7. 23:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudtam én ezt 3 évvel ezelőtt, de amióta csak kémiát tanulok a biosz kiszállt az agyamból :D
2016. ápr. 7. 23:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a tesztben nincs "mindkettő" , vagy "egyik sem" a válaszlehetőségek között, akkor a paraszimpatikust kell választani. Valójába ui. van egy hányásközpont az agytörzsben, úgy híjják, area postrema, és ebbe ad a bolygóideg (vagus) afferens rostokat. És persze jön máshonnan is ide afferentáció, hiszen különben nem tudnának sokan hányni az izgalom miatt, vagy a körhintán. Ezen kívül vannak itt kemoreceptorok is, ráadásul ez az agyterület vérkeringés szempontjából a vér-agy gáton kívül van, ezért lehet mindenféle toxinok hatására is hányni.
2016. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!