Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A zöldség és a gyümölcs...

A zöldség és a gyümölcs között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 21. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Tudományosan nincs különbség, konyhai fogalmak és megszokás.
2016. ápr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért alakultak ki?
2016. ápr. 21. 19:33
 3/10 sadam87 ***** válasza:
100%

Én azt a definíciót szoktam használni (bár elismerem, sajnos nem tökéletes), hogy zöldséget szoktak szendvicsbe rakni, gyümölcsöt nem. :P

Egyébként a külön elnevezés kialakulása tényleg a konyhai felhasználással kapcsolatos. Biológiában nincsenek ilyen fogalmak. (Esetleg annyi különbséget lehet még mondani, hogy biológiai szempontból a gyümölcs mindig termés, a zöldség viszont legtöbbször nem - bár elég sok termés van, amit zöldségként fogyasztunk.)

2016. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

3as ez jópofa, tetszett. Én úgy mondanám hogy a zöldséget sóval fűszerezzük, a gyümölcshöz illik a cukor. Szerintem az is nagyjából helytálló, hogy a gyümölcsök inkább lédúsak és édesek, míg a zöldségek rostosabbak. A gyümölcsöt nyersen is alapvetően fogyasztjuk, míg a zöldséget alapvetően főzzük, sütjük, pároljuk. Én így látom.


Amúgy a rendszertani besorolásuk néhol eltér a hétköznapitól valamilyen* okból.

2016. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 ezek se rossz meghatározások. Azonban salátát, retket, hagymát, répát, paradicsomot, paprikát alapvetően nyersen is szoktunk fogyasztani, és a gyümölcsökből is főzünk levest, sütit. Egyébként tényleg nem tudományos meghatározások ezek. Talán annyi párhuzamot lehet vonni, hogy a gyümölcsök többnyire termések vagy áltermések, a zöldségek pedig nem azok (de persze ez alól is vannak kivételek).
2016. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Amerikában törvénybe foglalták, hogy a paradicsom zöldség! Botanikailag persze nem az, de hát ez ilyen! :D


1889-b en egy kereskedőcsalád, a Nix família pert indított a New York-i vámhatóság ellen , mondván, törvénytelenül vetnek ki adót a paradicsomszállítmányaikra, lévén a paradicsom nem zöldség, hanem gyümölcs. A per évekig húzódott, és végül egész en a Legfelsőbb Bíróságig jutott.


A bíróság végül úgy döntött, hogy a paradicsom lehet hogy botanikailag inkább gyümölcs, a törvény előtt, gazdasági ügyekben mégis zöldségnek kell tekinteni.


2005-ben New Jersey a zöldséget törvénybe is foglalta, amikor az állam hivatalos zöldségévé tette a paradicsomot.


A témába vág még az a nyolcvanas évek óta tartó amerikai vita, ami arról szól, hogy zöldségnek számít-e a ketchup. A legutóbbi kongresszusi döntés értelmében igen. 2011-ben az iskolai ebédek kötelező zöldségtartalmát meghatározó szabályozás mondta ki, hogy egy pizzaszeleten 2 evőkanálnyi ketchup zöldségnek számít. :D

2016. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A zöldségben hideg a lé, és nem választódik el olyan egyértelműen a héja.
2016. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
*ja és ez is csak általános nekem, mert a dinnye pl gyümölcs :)
2016. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
*7.és8.vagyok, de a dinnyére nem teljesül, hogy nem teljesen egyértelmű, hogy hol ér véget a héja, és hol kezdődik a húsa, tehát a dinnyére egyértelmű, és előbb azt írtam, hogy a zöldségeknek nem különül el egyértelműen:$:D:)
2016. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Gyümölcs az, aminél a növény termését eszed meg, nem pedig más részét. Innen ered az a visszatérő vita, hogy paradicsom/paprika az zöldség-e.
2016. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!