Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érdekességeket tudtok...

Dinyeee :D kérdése:

Milyen érdekességeket tudtok Galileo Galileiről? (én már kerestem, de alig-alig találok)

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam róla, hogy az ingák izochrón tulajdonságára legelőször egy mennyezeten lengő csillárnál figyelt fel. Eközben a lengések időtartalmát a pulzusával mérte -zsebóra híján arra még évszázadokat kellett várni-.


Elvileg az időmérésnek ezt a formáját Cardano-tól vette át.

2016. máj. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2016. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
KÖSZI SZÉPEN :))))
2016. máj. 7. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdekesség, hogy a saját korának egyfajta "Egely Györgye" volt, hajmeresztő dolgokat mondott, amelyek egy része később tudományos ténnyé vált, másik része légből kapott, ellenőrizhetetlen hanta volt.

Pl. a távcsövet is saját találmányának tüntette fel, holott már létező dolog volt (bár a sajátját tényleg ő maga tervezte és építette).

Az sem igaz, hogy a heliocentrikus világkép hirdetése miatt került összetűzésbe az Egyházzal, inkábbis annak módja miatt, a fent említett hanták és a hatalmas arrogancia miatt, amit az ellenvéleményekkel szemben tanúsított, beleértve VIII. Orbán pápát is, aki pedig nyitott volt a racionális vitára.

Bővebben:


[link]


[link]

2016. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!