Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Természetellenes, hogy a...

Természetellenes, hogy a nőknek van orgazmusa?

Figyelt kérdés

Ráadásul két különböző is.

Az állatvilágban ugye pikk-pakk megvan a dolog, nem hiszem, hogy a nőstény állatok eltudnak élvezni 10 másodperc alatt.

Elnézést kérek a hölgyektől!


2010. ápr. 8. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
volt biosztanárom szerint az állatoknál nincs női orgazmus, ők csak eltűrik amit az erősebb csinál velük :D
2010. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatjuk, hogy igen is meg nem is.

A csikló felépítése megegyezik a péniszével, ez egy evolúciós maradvány, mondhatjuk, azaz, mikor a méhben a hormonok hatására kialakul, hogy a magzat nő vagy férfi lesz, annak alapján fejlődik ez a szerve vagy a pénisz makkjává, vagy csiklóvá. De a férfiaknak szükséges az orgazmus, hogy fogantatás megtörténjen. A nőké nem annyira, de azért mégis hasznos...hiszen az orgazmus hatására kicsit megnyílik a méhszáj, igy könnyebben bejutnak a spermiumok de ez nem előfeltétel.

A g-pontnak (idegvégződéses terület a hüvely alhas felöli oldalán) pedig az a szerepe, hogy egy természetes fájdalomcsillapitó a szülés folyamán. gondolj bele, ahogy kijön a gyerek, leginkább felfele, tehát a has fele nyyomódik a feje, meg a válla, és ezt a pontot nyomja, és igy kevésbé fájdalmas a szülés.

Meg az orgazmusnak a monogámia kialakitásában is szerepe van, boldogságérzetet ad, kialakitja az összetartozás érzését stb.

2010. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A biosztanárod egy idióta, de azért rajtad is kéne alakítani.


1) Az állatvilág ugye lefed mindent a szúnyogtól a kagylón és a guppin át a harkályig, a teknősig és az emberig. Melyik fajra gondolsz, ahol nincs idő orgazmusra? Mit tekintesz orgazmusnak? Mert ugye a sperma kilövellése nem egyenlő az orgazmussal, ami egy érzet, persze a kettő szorosan kapcsolt.


2) Hogyan tudod eldönteni, hogy az állatvilágban a hímnek van-e egyáltalán orgazmusa? Mérsz agyhullámokat a szúnyogon?


3) Például a teknősök meg egyes kutyafélék is hosszú percekig, akár fél óráig is együtt vannak. Nem beszélve a fél napig összetapadva mászkáló bodobácsokról. Szóval ha időfüggő a dolog, akkor a bodobács orgazmusa a legnagyobb? Ezen kívül, szerinted azért, mert nekünk fél óra kell hozzá, más állatnak is annyi kell? És ha nekünk 72-t ver a szívünk percenként, akkor a kolibrinak is annyit ver? Vagy ha mi a testsúlyunk max 1-2-szeresét bírjuk felemelni, akkor a hangya is?


4) Mit értesz azon, hogy természetellenes? Ha valami a világban ritka, mondjuk csak egyetlen (vagy egy pár) fajra jellemző, akkor természetellenes? Pl az elefánt orrmánya vagy a zsiráf nyaka, vagy a narvál szarva természetellenes? Szerintem minden természetes, amit a természet hoz létre, és a női orgazmus kimondottan ilyen (nem mesterségesen építettük bele).


Összegezve: a nők orgazmusa egy természetes dolog (valószínűleg funkciója is van, esetleg egyszer leírom), nem kizárt, hogy más fajoknál is létezik, de igazából senki se mérte ki. Emlős szint alatt valószínű nincs is értelme kutakodni, tehát az állatvilág kifejezés elég tág.

2010. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A biosztanár idióta az nem a kérdezőre vonatkozik, hanem az első válaszolóra.


Ja, és biológus vagyok.

2010. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az orgazmus kísérőjelenség. az ejakuláció egy összehangolt szimpatikus aktiváció, szerteágazó hatásokkal(szív, pupillák, izmok, légzés, stb, ezekre hatással van, ugyan az, mint mikor nagyon felmegy az adrenalin, menekülünk). nőknél nyilván ez kevésbé szükséges, csak a méh oxitocin okozta szívó hatása kell a spermiumok bejutásához, de ez nem szimpatikus aktiváció. igazából az orgazmus, azaz a kéjérzés mindkét nemben melléktermék, tehát ha nem lenne ez az érzés a technika akkor is működne. férfiaknál a szimpatikus aktivációt ez természetszerűleg követi, így lett programozva. nőknél a szaporodés tekintetében méginkább mellékes jelentőségű. ettől nem lesz természetellenes, hiszen nem akadályoz semmit.
2010. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. amúgy majmoknál találkoztak a jelenséggel, hogy a nőstények botokkal önkielégítést végeztek. nem tudják hogy mennyire hatékony vagy ilyesmi, de megfigyelt jelenség.
2010. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a kedves biológustól kérdezném,hogy mi a funkciója a női orgazmusnak? Csak mert írtad hogy elmondod nekünk. Ez nagyon érdekel. És tényleg igaz h a G-pont arra van hogy szüléskor csillapitsa a fájdalmat? Ezt nem is tudtam.Egyik előző válaszoló írta.

Köszi előre is! :)

2010. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves biológus! Sajnálom, hogy felhúztad magad! Igazad van, pontosabban is fogalmazhattam volna. De lenne hozzád egy kérdésem!

Miért képesek a lányok két különböző orgazmusra is?


Köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 8. 19:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
en nem vagyok biologus, de nemsokara orvos leszek. Szerintem a biologus tokeletesen leirta a kesobbi kerdesre a valaszt. Ayert van é orgazmusuk, mert mas az eredetuk. A csikloi a ferfiak peniszi orgazmusaval kozel egyenlo, abbol embrionalis fejlodes soran kialakult kepzodmenybol fejlodik a csiklo, amibol a penis is; a huvelyi pedig egyreszt a fajdalomcsilolapitas, masreszt mehszajnyitas\bar ez a csikloinal is bekovetkezik\. Masreszt az orgazmus szerepe a fajfenntartas, hogy elvezzek a szexet. Remelem, erthetoen leirtam, bar ekezetek nelkul kellett, mert kulfoldon vagyok.
2010. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

„hogy mi a funkciója a női orgazmusnak?”


Valaki már leírta: "nőknél nyilván ez kevésbé szükséges, csak a méh oxitocin okozta szívó hatása kell a spermiumok bejutásához,"


Vagyis az orgazmussal együtt járó méhösszehúzódás (ami nem egyenlő a kéjérzettel) szükséges a spermiumok bejutásához, de az erőszakból fogant emberek léte is bizonyítja, hogy enélkül is lehetséges megtermékenyülés. Hogy orgazmusnak a kéjérzetet hívjuk-e vagy az egészet együtt, az persze jó kérdés.



„És tényleg igaz h a G-pont arra van hogy szüléskor csillapitsa a fájdalmat?”


Erről nem hallottam. Ez a g-pont dolog számomra nem egyértelmű. Az erre rámondott funkciók inkább csak hitbeli kérdések, szóval mindenki ráfogja, hogy tudja, mire jó, de igazán bizonyítani senki se tudja.


„Miért képesek a lányok két különböző orgazmusra is?”



Az nem két különböző orgazmus, legfeljebb csak két különböző módon elért orgazmus. Szerintem kb arról van szó, hogy míg bennünk férfiakban az ingerelni való idegek egy adott helyre összpontosulnak, és azt vesszük természetesnek, hogy szex = adott hely ingerlése, addig a nőknél ugyanezek az idegek jobban szét vannak szóródva, és kinek melyik a jobb. Végülis van, aki szereti, ha simogatják a hátát, van aki meg nem. Szerintem az orgazmus „módja” is leginkább egy ilyen egyéni preferencián múlik, hogy melyik idegcsoport ingerlése hat rá kellemes élményként, nem pedig több evolúciós útvonal által létrehozott különböző jelendégek.

2010. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!