Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Antoine egyenlet használatakor...

Antoine egyenlet használatakor hogyan lehet használható eredményt kapni?

Figyelt kérdés
Ha behelyettesítem a konstansokat, akkor egy nagyon nagy számot kapok végeredményül a nyomásra, viszont minden internetes példánál azt látom, hogy torrban, kb. 100-as nagyságrendű szám jön ki. De egyszerűen nem tudom átszámolni normálisan.

2016. máj. 8. 01:36
 1/4 Silber ***** válasza:
Írd le lépésről lépésre, hogyan számolod. Számolási hibád lesz, arra meg nem a google fog választ adni.
2016. máj. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

p^0=10^A*B/(T+C)=a nyomás torrban.

A konstansok torr és Celsius fokra adottak.

A=6,87024

B=1168,72

C=224,21

T=50 Celsius-fok

Ami nekem kijön az egy 10^29-en nagyságrendű szám pedig 405,6 torrnak kéne kijönnie.

2016. máj. 8. 09:53
 3/4 Vak Bottyán ***** válasza:

"p^0=10^A*B/(T+C)=a nyomás torrban."


A probléma az, hogy nem ez az Antoine-egyenlet.


lg p0 = A - [B/(C+T)]


p0 = 10^{A - [B/(C+T)]}


Ebbe helyettesítsd be (én nem számoltam ki, hogy kijön-e a helyes megoldás).

2016. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így kijött. Ment a zöld kéz! :)

Köszönöm a gyors válaszokat is!

A könyv, amiből néztem sajnos hibásan tartalmazta ezt a képletet, mert hogy ott úgy van leírva, ahogy ide gépeltem be.

2016. máj. 8. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!