Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lesz valakiből botanikus?

Hogyan lesz valakiből botanikus?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekel, hogy hol és milyen szakon kell tanulni ahhoz hogy valaki botanikus legyen, mennyi a ponthatár, és hogyan zajlik egy munkanapjuk?

2016. máj. 11. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy lesz botanikus, hogy keményen elhatározza, hogy nem érdekli a pénz és a megélhetés, hanem csak a növények. Legbiztosabb, ha valamelyik egyetem természettudományi karára jelentkezel biológia szakra, ott aztán növénytani szakirányba fordulsz alkalomadtán.
2016. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Elmész Biológia BSc-re, onnan meg Növénybiológia, vagy Növénytan, vagy ilyesmi MSc-re.


A botanikának, növénybiológiának is elég sok területe van, és ha nem kutatsz, akkor igazából szerintem max kertészetekbe vagy botanikus kertekbe tudsz menni dolgozni, esetleg mondjuk mezőgazdasági cégeknél, vagy mezőgazdaságban használt termékeket forgalmazó cégeknél, vagy nemzeti parknál, erdészetben pl., de szerintem nem nagy a kereslet a botanikusok iránt, sajnos.

2016. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is kb ELTE Biológia kell hozzá első lépésként.
2016. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 manly ***** válasza:
Miért pont az ELTE ? Lehet Debrecenben, Péc.ett, Egerben, de agrár eg.etemen i.
2022. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!