Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a légkazán efektus?...

Mi az a légkazán efektus? Valaki érthetően

Figyelt kérdés
2016. máj. 16. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szélkazán, nem? Olyan, mint az aorta. Sajnos én sem tudom, mi az a légkazán, de a korábbi generációk medikusai biztos tudták, ezért hasonlították hozzá az aortát. A pangásos tüdő meg lószőrpárna tapintatú. Én már tudom, milyen tapintatú a lószőrpárna, mert a kórbonctan gyakorlaton tapintottam pangásos tüdőt.
2016. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szelkazan effektus? Annyi a lenyege, h az aortaba hirtelen aramlik nagy terfogatu ver, szoval nyilvan a nyomas is hirtelen no, de a ver az aortabol fokozaton halad tovabb. Ez fontos, mert enelkul a nagy lokeshullamkent indulna meg a ver, ami karositana a keringesi rendszert, illetve nem is lenne hatekony.
2016. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*fokozatosan
2016. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helyes. És ugye az egész az orceinnal festődő rugalmas rostoknak köszönhető, amik az artériák falában vannak. Ha kollagén rostos kötőszövet alkotná a tunica media-t, akkor nem lenne szélkazán effektus.

Már csak három kérdés merül fel.

1/ Mi az a szélkazán?

2/ Ugyanaz-e, mint a kérdésben szereplő légkazán?

3/ Nem gépészeti kérdést tett-e fel esetleg a kérdező, és esetleg a halál f...ra kíván bennünket, "anatómusokat"?

2016. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!