Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az angolul Bolas spider-nek...

Az angolul Bolas spider-nek nevezett pókot hogy hívják magyarul?

Figyelt kérdés
Nem tudom a latin nevét, a wikipédiában azt írja, hogy ez nem egy konkrét pók, hanem pókok csoportja. A bolas-t nem tudom magyarra fordítani mert a szótárban egy hosszú meghatározás van rá: dél-amerikai indiánok kövekkel vagy ólomgolyókkal ellátott forgókötele. Esetleg hagyjam így, hogy Bolas pók? (Merthogy le kellene fordítanom.)

#angol #fordítás #pók #Bolas spider
2016. máj. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg lasszós pók.
2016. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 GLadislaus ***** válasza:
Itt [link] magyarul is bólás pókok néven hivatkoznak arra a három nemre, amit az angol Wikipedia cikk ezen a néven említ.
2016. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"magyarul is bólás pókok néven hivatkoznak"


A "bólás pók" kifejezést az egész interneten egyes-egyedül azon a weboldalon használják, amit te belinkeltél.


[link]


Mondom, hogy jobb a lasszós pók.

2016. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dellfil ***** válasza:

Itt is "lasszós pók"-nak nevezik. :)


[link]


Egyébként a pók "fegyvere" egy kicsit hasonlít a bolához. De csak kicsit, mert csak az egyik végén van súly (ragasztócsepp). :D Ráadásul a "használata" már egyátalán nem hasonlít a boláéhoz, - annál inkább a lasszóéhoz - mert a pók nem engedi el dobás után, mint a bolát szokás. :)


dellfil

2016. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Mivel a lasszós pókra több találat is van, maradok a lasszós pók megnevezésnél. De a bólás is jó javaslat! A bólát megtaláltam külön is, itt-ott mint eszközt, de inkább csak számítógépes játékok leírásában.
2016. máj. 30. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!