Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mért nem tudjuk az intelligenc...

Mért nem tudjuk az intelligenciát nővel párosítani?

Figyelt kérdés
Mért nem tudjuk az intelligenciát nővel párosítani? Volt egy kutatás hogy ha valakit kérdeztek gondoljon egy adott személyre (intelligens személyre arc ) soha sem ugort be senkinek női karakter . Mért van ez hogy az intelligenciát csak a férfi karakterrel tudjuk azonosítani? .
2016. jún. 3. 01:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hol van a kutatás/tanulmány?
2016. jún. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2016. jún. 3. 01:36
 3/17 crudy ***** válasza:
Én is kételkedek a tanulmány létezésében de tegyük fel h van ilyen. A diszkrimináció és elnyomás egyidős az emberrel. A kevesebbek/gyengébbek mindig hátrányba szorulnak. Ebben az esetben a nők a gyengébbek. Mivel jelentős elnyomásban szenvednek még ma is így nehezebb érvényesülni. Volt idő nem is régen amikor a nők nem járhattak egyetemre, nem vették fel őket jó munkahelyekre és nem ismerték el a tudásukat csak azért mert nő. Ez alapján a történelemben a férfiaknak sokkal több lehetőségük volt okosnak lenni. De h ellássalak egy kevés ellen példával: Marie Curie, Emmeline Pankhurst, Susan Greenfield, Aglaoniké
2016. jún. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Másról szól a cikk, mint amiről feltetted a kérdést. A kutatás szerint mindössze arról van szó, hogy férfiaknál könnyen megtudjuk állapítani, hogy mennyi intelligens az illető ránézésre, amíg nőknél nem.
2016. jún. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 crudy ***** válasza:
És amúgy le van írva benne a válasz a kérdésedre.
2016. jún. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Elso: Egy nem hiteles weboldal allitja ezt, nem linkelem be, mert nem vagyok hajlando terjeszteni az egyeb hulyesegeiket.


Nekem a kerdes olvasasakor egy holgy ismerosom arca ugrott be, aki nem csak siman magas vegzettsegu, hanem nemzetkozileg elismert kutato, de kivalo sakkozo is (nem a buta emberek jateka).

A biztosito tarsasagok pedig a vilag fejlettebb felen olcsobban szamoljak a havi dijat noknel, mert nem csak auto vezetes kozben, de az elet minden teruleten kevesebb balesetet/serulest szenvednek, mint a ferfiak. Leszbikus hazaspar ismeroseim majdnem fele biztositasi dijat fizetnek, mint mi, vegyes hazassagban elok.

Hat, ennyit az intelligenciarol es az assszociarol. Szerintem az apakomplexusban szenvedokre igaz a kerdezo altal emlitett kutatas.

2016. jún. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1) Az ilyen (kognitive/behavioral/social science) kutatások ok kb. 30%-a reprodukálható. Vagyis ha még egyszer elvégzed úgy hogy mindent pontosan ugyanúgy csinálsz, 30%-ban kapsz hasonló eredményt. 70%-ban tök mást kapsz. Szóval ez a "volt egy ilyen kutatás" szöveg sajnos nem ugyanazt jelenti, mint egy természettudományos kutatásnál.


2) A leírt kísérletből NEM KÖVETKEZIK a kérdésben megfogalmazott állítás. Azt írtad le, hogy az intelligens arcra az emberek férfiként asszociálnak. Ebből nem következik az, hogy nem tudjuk az intelligenciához a nőket párosítani. Értem én hogy lehet a kettőt összemosni, de ha belegondolsz, elég egyértelműen különbözik a két dolog.


3) A kísérletben nem azt csinálták, amit te ide leírtál.

[link]

Erre a tanulmányra hivatkozik a cikk. 40-40 férfi és női fotó alapján a résztvevőknek meg kellett tippelni a személyek IQ-ját. A férfiak esetében a tippelt és valós IQ között volt korreláció, a nők esetében kevésbé.

Férfiak esetében R=0,901, nők esetében R=0,502. Az az r=0,901 az ugye kb R^2=0,81 ami azért elég rossz. Persze területtől függ, de azért én szeretek 0,99 fölötti R^2 értékeket látni. Továbbá az is érdekes, hogy a férfi és női válaszadók által tippelt IQ-k között R=0,88 korreláció volt, és ezt a cikk írói inszignifikánsnak tekintették és a kettőt együtt értékelték a továbbiakban. Nem feltétlenül értek egyet ezzel a lépéssel.

Egyébként nagyon érdekes egyéb eredmények is vannak, mindenkinek ajánlom az eredeti cikket. Csak fenntartásokkal kell kezelni, mint minden hasonló témájú cikket. És meglepően könnyű olvasmány, ez egy nagy plusz az ilyenekkel foglalkozónak. Nem hal meg az agyuk irodalmazás közben.

2016. jún. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocsanat, nem lattam az elozo valaszokat.

A divany.hu-t sem tartom egy szaklapnak, es ahogy irtak, a cikk nem egeszen arrol szol, amit kerdeztel :)

2016. jún. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó erről vannak hivatalos jobboldalak is!De most ez volt kéznél .
2016. jún. 3. 02:39
 10/17 A kérdező kommentje:
tanárok többsége ma már nő!Mégis és kizárólag csak is fiú zsenikről hallani a világban.Persze nem azt akarom mondani hogy a nő eredendően buta ! De nekik más felé fejlődőt valamiért a testük! Ha azt nézzük ez olyan hogy férfival nem igen tudjuk a gyengédséget vagy a romantikát vagy a kellemest azonosítani!Az evolúcióban erre volt a múltban szükség a nő a csábítás a férfi inkább agyra gyúrt.
2016. jún. 3. 02:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!