Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Növekvő sorozat mindig végtele...

Növekvő sorozat mindig végtelenhez tart?

Figyelt kérdés

Legyen f(n) egy szigorúan növő sorozat, f'(n) pedig az inverze.

Létezik n0, hogy n>=n0 esetén n>f'(M) minden M valós számra, amiből f(n)>M minden elég nagy n-re, ez viszont azt jelenti, hogy f végtelenhez tart csak a monotonitása alapján. Mit gondolok rosszul?



2016. jún. 19. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezt: "Létezik n0, hogy n>=n0 esetén n>f'(M) minden M valós számra"
2016. jún. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Nincs kedvem értelmezni a magyarázatot, de nem mindig tart növekvő sorozat a végtelenhez. Pl. a_n=-2^-n szigorú monoton növő, de nem lehet nagyobb 0-nál.
2016. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Ahogyan létezik olyan sorozat, hogy szigorúan montonon csökken, mégis véges a határértéke (1/n), úgy létezik olyan is, hogy szigorúan monoton nő, mégis véges a határértéke (-1/n). Ráadásul ennek a sorozatnak van inverze is, szóval érdemes erre megnézni az állításodat, hogy hol hibádzik.
2016. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Vigyázz, még kitalálod Zénon paradoxonait!
2016. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1: kösz a reakciót, de lehetne bővebben? Ahogy én látom, f'(M) egy valós szám, és minden valós számnál létezik nagyobb természetes szám (Archimédeszi tulajdonság).


#2: Én is tudom, hogy növekvő sorozat nem mindig végtelen, a kérdés pont ennek az oka volt.


#3: Próbálkoztam vele, nem jöttem rá, gondoltam így gyorsabban kapok választ.


#4: Ennél sokkal butább kérdéseket is fel szoktak itt tenni. A gúnyolődás csak akkor menő, ha közben segítesz is.

2016. jún. 19. 19:29
 6/17 anonim ***** válasza:
Bármilyen meglepő ez számodra, segítettem. Lehet, hogy rájössz.
2016. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Csak hogy így legyen elképzelésed.

1/n sorozat a nullához tart. Minden egyes tag kisebb az előzőnél és mégse a mínusz végtelenbe megy. Hanem nullához tart a végtelenségig, de azt úgymond sose éri el.

Ugyan ezt vegyed a növekedővel ami nem végtelenbe tart. Most speciel nincs kedvem gondolkozni ilyenen, de remélem érted a lényeget.

2016. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Igen, valós szám, minthogy természetes szám, de neked ez semmire nem jó. Külön-külön van mindegyikhez egy nála nagyobb szám, nem az összeshez egy közös.
2016. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#1: Nem is az összeshez kell egy közös. Konvergens sorozatoknál is különböző küszöbindex vonatkozik különböző epszilonokra, nem ez most a probléma.


#4: Egyrészt Zénón paradoxonjai sorokra vonatkoznak, most pedig sorozatokról volna szó, ha a kérdésről beszélnénk; másrészt nem azt nem értem, hogy végtelen sorozatok (és sorok) határértéke is lehet véges, hanem, hogy egyedileg a fenti gondolatmenettel mi a hiba.


#7: Akkor mégegyszer: tudom, hogy növekvő sorozat nem mindig végtelen, tudok saját példát is rá, a gond az, hogy amit a kérdés leírásába írtam, abban látszólag helyes premisszákból látszólag helyesen következik az ellenkezője. Erre szeretnék -mostmár kicsit kevesebb reménnyel- érthető és személyreszabott választ kapni.

2016. jún. 19. 21:54
 10/17 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, de, ez a probléma. Neked nincsenek különböző epszilonjaid.
2016. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!