Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen lenne egy feltételezett...

MélytengeriSzerzetes kérdése:

Milyen lenne egy feltételezett fekete törpe felszíne?

Figyelt kérdés
Milyen anyagból állhatna? Lehetne e biztonságosan mozogni a felszínén?

2016. jún. 20. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Azt hiszem, erről már volt szó...

de lényegében egy elég sűrű, tömör anyagból állnak, amelyiknek kicsi a térfogata, szóval hatalmas gravitáció van a felszínén.

Szilárd ugyan, de nem állsz meg rajta.

Aztán még lehet egy nagyon sűrű folyadék is, amiben tuti nem tudsz mozogni, felette pedig mindig légkör van.

2016. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szilárd, "fémes" alap, és azon esetleg(?) egy folyékony hidrogén/hélium réteg. A légkört nem tudom, mert a gravitáció miatti nyomás és az alacsony hőmérséklet miatt lehet, hogy folyadékként kicsapódna. Gondolom ez a konkrét csillag tömegétől függ, és hogy mennyire hűlt már le.
2016. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nincs szilárd felszíne, a gravitáció akár a földi 1'000'000-szorosa is lehet.

(A csillagok közül csak a neutroncsillagoknak van szilárd felszíne, de ott a hőmérseklet pár millió kelvin, a gravitáció pedig a földi százmilliárdszorosa.)

2017. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem szilárd, mivel kisugározta màr az összes hőjét és nincs már ami fűtse.Gáz biztos nem lehet mert ha közelit a hőmérséklet az abszolult 0-hoz és mellette irgalmatlan gravitàcios erő hat én nem tudom elkébzelni a gázok jelenlétét. És ugyan ezen okokból a folyadék jelenléte is kizàrható.
2018. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!