Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet a leggyorsabban...

Hogy lehet a leggyorsabban megszüntetni mágneses mezőt?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogyan lehet a leggyorsabban megszüntetni egy elektromágnes mezejét vagy a pólusát megváltoztatni. Az a baj, hogy áram irányának szimpla megváltoztatásakor túl lassan épül le a tekercs mezeje. A robbantás célszerű lehet? Mit javasoltok?

2016. júl. 5. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Már megint mit találtál ki?

Mit szeretnél konkrétan?

Belefogsz a magnetronodba golyózni!

Vagy indultál a minden napra egy kérdés versenyen?

2016. júl. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Hát ho, elektro'mágnes én fugnám és kihúznám a kunekturbó
2016. júl. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Üzemeltesd szinusz helyett négyszögjellel, annak a föl és lefutása a leggyorsabb!

Ennél gyorsabb mező "leépülés" nem lehetséges.

2016. júl. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hominida ***** válasza:
100%

A négyszögjel csak annyit tud, mint egy kapcsoló. A mezőleépülés késése pont ehhez képest mérendő.


A tekercs (szinte) minden menetének egyidejű megszakítása?

2016. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

"A tekercs (szinte) minden menetének egyidejű megszakítása?"

Igen így van, de ez még robbantással is kivitelezhetetlennek tűnik.

Vagy olyan speciáli kumulatív töltetet kellene használni mint amikkel a bontásoknál az acélgerendákat vágják.

De ennek sem marad semmi értelme. Hiszen így mérni sem fogja ott tudni senki, ezt egy műszer sem élné túl a közelében!

2016. júl. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hominida ***** válasza:
Ez ilyen irányított töltet - én is láttam már házbontó-műsorokban - nem csinál nagy cirkuszt. :-) Persze a válasz szempontjából lényeges lenne, hogy mekkora vezetékekről és nagyságrendileg hány menetes tekercsről lenne szó. Ugyan a kérdés szerintem csak elméleti jellegű, esetleg valamilyen életvédelmi, biztonsági okból, vészlekapcsoláshoz hasznos lehet. Régebben sok dolgot meg tudtak csinálni az akkori eszközökkel, talán még ezt is meg lehet buherálni valami nem roncsoló módszerrel, kapcsolók vagy érintkezők sorozatával.
2016. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!