Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Láttatok már gömbvillámot?

Láttatok már gömbvillámot?

Figyelt kérdés
Aki látott, kérem írja le milyen volt.

2016. júl. 6. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
2016. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Hát igen, a leírtak alapján más a villámgömb és a gömbvillám. Én kifejezetten a gömbvillámra vagyok kíváncsi, ami leírások, megfigyelések szerint akkor is keletkezhet, ha a közelben nincs is vihar.
2016. júl. 6. 18:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam gyerekkoromban, egy pillanatra. Falun voltunk, nagyapám házában, és becsapott a villám a vezetékbe. Kb. 15 cm-es fehér gömb kiugrott a konnektorból, majd visszaugrott azonnal. A biztosíték már előbb leolvadt, teljesen sötét volt. Olyan hirtelen és szürreális élmény volt, mint egy hallucináció, de hárman voltunk a fürdőszobában, mindhárman láttuk.


(Amiről eszembe jut egy másik, villámmal kapcsolatos, hallucináció-szerű élmény:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

)

2016. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Én is láttam, hosszú lenne elmagyarázni. dr Egely írt jókat a gombvillámokról https://www.youtube.com/watch?v=sqZe4ul7oS0
2016. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Itt az a gond, hogy a terünk három dimenziós, matematikailag sem lehet több.
2016. júl. 7. 10:05
 6/15 anonim ***** válasza:

"matematikailag sem lehet több"


Miért nem?

Pont, hogy matematikailag lehet több. :)

2016. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor próbálj meg négy vonalat húzni egymásra merőlegesen egy kiinduló pontból !
2016. júl. 7. 18:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Annak mi köze ahhoz, hogy matematikailag léteznek-e 4-5-akárhány dimenziós vektorok?
2016. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne köze. Ki kell indulni egy pontból, utána vonal, majd sík, ebből jöhet 3 dimenzió, tovább nincs.A 3 egyértelműen kijelöli a teret.
2016. júl. 8. 09:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert 3 dimenzióban nem tudsz ábrázolni 4-et szög- és távolságtartó módon, azért még a 4 is létezhet, sőt, matematikailag akár VÉGTELEN dimenzió is létezhet. Ahogy síkban sem tudod ábrázolni a teret, csak modellezéssel, de attól még a tér létezik, csak a sík lények számára nem, de matematikailag ők is le tudják írni a három dimenzió feltételezett létét, és mi meg tudjuk, hogy igazuk van.
2016. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!