Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az emberi faj kihalna,...

Ha az emberi faj kihalna, szerintetek melyik állatfajból fejlődne ki legnagyobb eséllyel egy emberhez hasonló intelligens faj?

Figyelt kérdés
Én a csimpánzokra, vagy a hódokra tippelnék..

2016. júl. 10. 19:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
11%
Szerintem a patkány vagy a pondró.
2016. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Mondok jobbat egyes csimpánz törzsek már beléptek a kőkorszakba.


[link]

2016. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván valamelyik emberszabásúból, óriási előnyük van a többihez képest.
2016. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Én meg a delfinekre tippelek.
2016. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

A delfinek több szempontból is óriási hátránnyal indulnak. Egyrészt nincs kialakult, fogásra-markolásra alkalmas végtagjuk, másrészt a vízben élnek, ami eleve meggátolja a tűz használatának felfedezését, kialakulását. Tűz nélkül pedig nincs fémmegmunkálás, így a technológia sem fejlődik, vagy csak nagyon lassan és nehézkesen, és messze nem érhet el még olyan egyszerű szintet sem, mint amit az ókorban már ismertünk. Tehát ők legjobb esetben is a kőkorszakig juthatnának el, a fémkorszakba való belépésre már esélyük sincs, ha a vízben maradnak és nem alakul ki fogásra alkalmas végtagjuk.


Szerintem is valamelyik emberszabású, esetleg a patkány vagy valami hasonló kaliberű lény lehet esélyes. Tippem szerint két dolog alapvetően fontos: az állandó testhőmérséklet, valamint hogy mindenevő legyen az adott lény. Előbbit gondolom nem kell részletezni, utóbbinak viszont óriási előnye, hogy növényt is tud táplálékként hasznosítani, ugyanakkor egy növényevőnél nagyobb eséllyel megvan benne a kellő agresszivitás is ahhoz, hogy úgymond "egyeduralomra" törhessen (ami mondjuk egy birkánál vagy egy koalánál nem feltétlenül van meg).

2016. júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vree ***** válasza:
76%
Hódok ez aranyos. :D Drukkololk nekik.
2016. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Pingvinek.
2016. júl. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tom Benko ***** válasza:
54%
Bonobók. Remélem, hogy ők fejlődnek tovább, náluk legalább nem háborúk, hanem gangbang partik lesznek.
2016. júl. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ó hogy miért nem születtem bonobónak. Azok aztán tudnak élni! :D
2016. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 álomvilág válasza:
Egyes csimpánzok,mát eszközöket,többek közt marok követ használnak,az orángutánok pedig lándzsával halásznak.Én az emberszabásúakra teszem a voksot :D
2016. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!