Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » (AxB) ^N miért nem = A^N x...

(AxB) ^N miért nem = A^N x B^N-nel?

Figyelt kérdés

Például:

({0}x{1})^2 nem= {0}^2 x {1}^2

Mert amíg:

({0}x{1})^2 = {(0,1)}^2 = {((0,1),(0,1))}

addig:

{0}^2 x {1}^2 = {(0,0)}x{(1,1)} = {((0,0),(1,1))}

és:

{((0,1),(0,1))} nem= {((0,0),(1,1))}

De miért?



2016. júl. 18. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem azt jelenti, hogy soha nem egyenlőek, hanem hogy nem minden esetben (vagyis általában nem). Ha nem egyelemű halmazokra nézed meg, akkor hamar találsz ellenpéldát.
2016. júl. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tatyesz ***** válasza:
100%
Te magad vezetted le, hogy nem egyenlőek. Azért nem egyenlőek, mert az jön ki, hogy nem egyenlőek.
2016. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez kábé olyan kérdés volt, mint ha bebizonyítottad volna hogy tetszőleges valós a és b számok esetén (a+b)^n nem egyenlő a^n+b^n-nel, és utána megkérdezted volna, hogy miért?


Hatalmas facepalm.

2016. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én csak mutattam egy példát. Arra gondolok, hogy van-e ennél mélyebben szántó idea a dolog mögött, amit még nem látok.
2016. júl. 19. 12:06
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

Igen, van mélyen szántó idea: kevered a szezont a fazonnal. Egy másik kérdésnél már megírtam, mi az a halmaz "hatványa", itt csak ismételni tudom magam:

({0}×{1})^2:={f|f:2\to({0}×{1}) & "f függvény"}, míg

{0}^2:={f|f:2\to0 & "f függvény"}, a másik hasonlóan, így a jobb oldalad függvényekből álló párokat tartalmazó halmaz, a bal oldalad meg függvényeket tartalmazó halmaz.

2016. júl. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!