Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért fontos az emberek...

Miért fontos az emberek számára az önkifejezés?

Figyelt kérdés
Antiszociális személyiségzavarban fejlődöm, és természetemből adódóan nem érzek olyan dolgokat, amiket az átlag ember. Az érdekelne hogy miért fontos az egyénnek kifejezni önmagát (szóban, tetoválásokkal, stb.) és érzelmeit? Mit kap ezzel? ( Ne az antiszoc részen ugráljunk légyszives)
2016. júl. 20. 21:54
 1/5 anonim válasza:
A legtöbb embernek valójában ez nem is önkifejezés, hanem szeretne valamilyennek tűnni, valakire hasonlítani.
2016. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre van külön kifejezés? Én eddig is ilyen voltam...


Nem tudom egyébként, sok ember amúgyis álszent és akkor is vigyorog, amikor rohadtul boldogtalan. Azért vannak önkifejezések, amelyek hamis érzelmet tükröznek.

2016. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Manapság ezt már feltűnési viszketegségnek hívják; már csak elvétve található olyan ember, aki azért csinál bármit is, hogy önmegvalósuljon, inkább azért, mert az „menő”. A fontosabb kérdés az, hogy ez miért jó bárkinek is, ahhoz pedig az olyan embereket kellene megkérdezni.
2016. júl. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az embernek, mint társas lénynek van egy olyan ősi igénye (ösztöne?), hogy a csoportra hatással legyen, a társak figyelmét magára vonja, esetleg valamilyen rangot elérjen a hierarchiában. Rang alatt most olyasmire kell gondolni, hogy felnéznek rá, bulikirálynak, vagánynak tartják, adnak a szavára, vagy egyszerűen csak figyelnek rá. Magunkon is tapasztaljuk, hogy ha észre sem vesznek egy csoportban, akkor az rossz érzés, de ha sokak (pozitív) figyelmét magunkra tudjuk vonni, akkor az jó. (Nem arra gondolok, hogy a táncparketten letoljuk a gatyát.)


Az "önkifejezés" elég tág fogalom, ezernyi módja van, de valahol mind erre az igényre vezethető vissza. Van aki szokásos módon fejezi ki magát (öltözködés, frizura) és van, aki extrém módon, ha másképp nem megy.

2016. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm, így már sokkal jobban értem.
2016. júl. 30. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!