Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen gyorsan tágul az űr?

Adamka1119 kérdése:

Milyen gyorsan tágul az űr?

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 08:41
1 2 3
 1/21 MrPifta ***** válasza:
4%
Az űr az üres tér, az nem tud tágulni. Az ismert világegyetem tud tágulni, az pedig egyre gyorsuló ütemben.
2016. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyre gyorsabban. Pár évmillió mulva eléri a végtelen sebességet
2016. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Mojjo ***** válasza:
97%

Ne is figyelj az első két válaszadóra. A második szerintem egy gyerek, aki nem érti még a végtelen fogalmát, ezért ír butaságokat, az első pedig csak simán nem tudja, hogy a világegyetem tágulása magának a térnek a tágulását jelenti, nem pedig az anyag mozgását a térben - mint ahogy az emberek többsége nem tudja ezt.


A kérdésre nehéz választ adni, ugyanis attól függ... Ha kijelölsz két pontot a világegyetemben, akkor megmondhatod, hogy azok milyen gyorsan tágulnak egymáshoz képest, de az egész világegyetemre ilyen sebességet nem tudsz definiálni, ugyanis minél meszebb van két pont egymástól, annál gyorsabban távolodnak egymástól. Amennyit tudunk:

A távolodás mértéke kb 160km/s/Mfényév (Mfényév = millió fényév). Azaz 100 millió fényévre lévő pontok kb 16000km/s-el távolodnak egymástól, 500 millióra lévők meg 80000 km/s-el, és így tovább.


Igen, jól látod, már a látható világegyetem legtávolabbi objektumai is fénysebességnél gyorsabban távolodnak tőlünk. Nem, ez nem lehetetlen, mert a fénysebesség, mint határsebesség a térben való mozgásra értendő, itt viszont maga a tér tágul.

2016. júl. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Mojjo ***** válasza:
94%

@3: JAVÍTÁS: gyors fejszámolással baromi gyanússá vált a fent írt érték. Utánanéztem jobban, és valóban hülyeség, egy ezer éves, téves adatot írtam. Tanulság: ha egy számértéket nem tudok fejből, ne higgyek kapásból az első google találatnak.


Azt az 500km/s/Mfényév az valójában csak kb. 23km/s/Mfényév. A számolás ugyanúgy marad vele, persze, de nagyon nem mindegy, hogy 500, vagy cca 23. (És igen, így is fénysebességnél gyorsabban tágul már a belátható világegyetem legtávolabbi szeglete is tőlünk.)

2016. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

"A második szerintem egy gyerek, aki nem érti még a végtelen fogalmát, ezért ír butaságokat, "


Te sem érted, mert akkor te lennél Isten.

Szóval elmondták a tudósok, hogy a tér egyre gyorsabban tágul a semmibe, mert a semmiből keletkezett és ezt el kell fogadnunk, mert ők tudják. Ja, nem.

[link]

2016. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Mojjo ***** válasza:
59%

@5: ugyanazon az oldalon olvasd el a szalmabáb érvet :) Azt csinálod te most.

1: egy fia tudósra sem hivatkoztam, mint tekintélyre.

2: az ősrobbanást, a világegyetem tágulását meg lehet érteni is, nem kell arra hivatkozni, hogy mert xy mondta. )

3: nem .ondanak olyasmit a tudósok, hogy a semmiből lett, ez csupán a témát át nem látó laikusok félreértett értelmezése az ősrobbanásról.


(Mellesleg a végtelen fogalma bár elképzelhetetlen, korántsem megérthetetlen. Ajánlom a tanulás nevű foglalatosságot, akkor nem kizárt, hogy neked is menni fog. Amúgy ha te írtad a kettes hozzászólást, csak kíváncsiságból: azt a vadmarhaságot, hogy pár millió év múlva eléri a végtelent, honnan vetted mégis?)

2016. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Az ősrobbanásra semmilyen bizonyíték sincs a világegyetem tágulására sincs, csak azért fogadták el a tudósok, hogy ne keressétek Istent. És bejött nekik -.-
2016. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
73%

"Az ősrobbanásra semmilyen bizonyíték sincs a világegyetem tágulására sincs, csak azért fogadták el a tudósok, hogy ne keressétek Istent. És bejött nekik -.-"

Sorold már, hol van több bizonyíték Istenre.

És különben is ezredszer mondva, az ősrobbanás nem Isten tagadása. Csak egy barom elavult dogmáé.

Már megint egy fanatikus troll dogmatikus vallásos.

Menjetek már az ezóba.

2016. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Mojjo ***** válasza:
63%

@7: ja, téged ismerlek, te vagy az, aki inkább hülyeségeket beszélsz, csak ne kelljen megértened a világ működését. Ok, nem baj, megszoktuk, ez már így is marad :)


De most komolyan, azt a kettes választ, a pár millió év múlva eléri a végtelennel, azt honnan szedted? Egyáltalán ekkora marhaságot hogy sikerült megszülni? Eléri a végtelent :D Zseniális :D Chuck Norris meg elszámolt a végtelenig - kétszer. De amúgy tényleg, az hogy jött neked?

2016. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

"@7: ja, téged ismerlek, te vagy az, aki inkább hülyeségeket beszélsz, csak ne kelljen megértened a világ működését. Ok, nem baj, megszoktuk, ez már így is marad :) "


Veled ellentétben én valóban ismerem is. -.-

Nem dőlök be hülyeségeknek. Az ősrobbanás megkérdőjelezése nem ezo kategória. Sok kollega kétkedett a nyílvánvalóan hamis világképen. Másrészt isten sem feltétlenül ezo kategória. A tudományba is befér :)

2016. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!