Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kilyukadhat az ózonréteg...

Kilyukadhat az ózonréteg Magyarország felett. Ez minek a következménye? Milyen intézkedésekkel lehet megállítani?

Figyelt kérdés

A globális környezetszennyezés következő lépése lenne? Úgy tudom, Földünk környezetszennyezésének bolygóra gyakorolt hatását kiszámították előre és ez nem volt benne, tévednék ?


Úgy tudom, hogy az ózonréteg nem tud kilyukadni, csak kritikusan csekély mértékű sűrűséget képes elérni egy ország felett, rosszul tudom? Azt is tanultam, hogy az ózonréteg kilyukadásával az élet megszűnik vagy ez sem így van? Miért pont felettünk lyukadt ki ? Mit csináltunk, mi magyarok, hogy pont felettünk lépett fel Ózon koncentráció veszély? Minek az oka ez?


Megannyi kérdés sorakozik fel bennem, melynek egy közös pontja van : az aggódás. Mi lesz velem ? Mi lesz velünk magyarokkal? Emberekkel? (ha így folytatódik tovább)


[link]


[link]


[link]


2016. júl. 22. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a cikkekben is írják, egy mediterrán eredetű légtömeg érkezett fölénk, aminek nagyon alacsony volt az ózontartalma. Egyébként azért rögtön a "vészhelyzet" jelzőt túlzónak érzem, ez inkább arra irányult, hogy minél több ember olvassa el a cikket.

Egy másik cikkben olvastam, hogy 11%, ami "egészségesnek számít" a sokéves átlagtól való eltérésben. Most 12%-kal volt kevesebb és máris vészhelyzet? Persze valahol meg kell húzni a határt, csak a jelzőket a média egy picit eltúlozza a nagyobb olvasottság érdekében.

2016. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, az a gondom a válaszoddal és a cikk tartalmával, hogy mediterrán eredetű légtömegek állandóan érkeznek fölénk szinte hetente, viszont ózonlyuk meg csak most van. Eddig nem okozott semmilyen problémát egy mediterrán légtömeg.Mi változott? Ez egy gyílkos légtömeg ? :O
2016. júl. 22. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem azon van a hangsúly, hogy mediterrán, hanem azon, hogy nagyon alacsony ózontartalmú.
2016. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vehetitek majd a 200000 faktoros napkrémet mert aki nem néger az szétég.
2016. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A mediterrán térségből származó léghullámok érkeznek az ország felé, amelyekben alacsonyabb az ózontartalom"


Ez sem informatív :(


Alacsonyabb az ózontartalom minél ? Annál ami itt volt?

Ha keveredett azzal, ami itt volt és az együttes hatása volt rekord, akkor ahonnan jött ott még rosszabbat kellt volna mérni, nemde ? Hisz ott lényegsen alacsonyabb ózonkoncentrációnak kellett lennie a légtömegnek.


Szerintem ez szokásos, hablaty, hogy az emberek ne ijedjenek meg. Nem tudják ők sem mi az oka ennek a rekord koncentrációnak ?

2016. júl. 22. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell bedőlni a nagybetűs címeknek. Ez egy szenzációhajhász cikk! Kilyukadhat=feltételes mód! Nem lyukadt ki és nem is fog, nyugodj meg! Azért mert kicsit vékonyabb most az ózonréteg felettünk még nincs katasztrófa és nem mi vagyunk az oka. Az ózon folyamatosan bomlik és keletkezik a légkörben, örök körforgásban van. Ez az állapot átmeneti, nemsokára vastagabb lesz, aztán megint vékonyabb. Akik az oldal nézettségéért felelnek most gyorsan cikket közöltek róla mert egy kicsit vékonyabb a szokásos minimumnál. Nem kell félni, aki fehér bőrű, mint én is eddig is simán leégett 15 perc alatt. Kerülni kell a tűző napot ennyi a titok.
2016. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ózon nem más, mint egy olyan oxigén molekula, ami a megszokott két O atom helyett három O atomból áll.

Ezek a molekulák folyamatosan bomlanak, és keletkeznek. Mint ahogy előttem is leírták.

A hatvanas években valóban volt probléma az ózon réteggel az üvegház hatású gázok (CFC) globális felhasználása miatt.

Viszont a huszadik század utolsó harmadában ezek használatát betiltották, és rohamosan javulni kezdett a helyzet.

Manapság az ózon a városokban inkább légszennyező tényező, nem pedig olyan valami, ami hiányzik. (Az ózon alacsony magasságban elég káros az erős oxidáló képessége miatt)

Ezt kb úgy kell felfogni, hogy finom kávé cukorral, de ha túl sok benne, akkor kb ihatatlan.

Szerintem ezen cikkek hírértéke elég egyenlő a nullával.

2016. júl. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!