Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehetne kipróbálni a...

Hogy lehetne kipróbálni a Tüskevár-féle életet?

Figyelt kérdés

Gondolom értitek, mire gondolok. Ahogy olvasom a Tüskevárat, Téli berek-et, nagyon vágyódom én is arra, hogy kipróbáljam azt az életet. Amikor otthon ülsz, vagy úgy általában a városban élsz, az az élet nem sokra tanít meg, hiszen az emberi törvények szerint élsz, a nagy része csak stressz, irodai/iskolai üldögélés, stb... az embernek természetes igénye, hogy a természetben legyen, mozogjon. A másik, meg, hogy,- nézzünk szembe vele- a mai gyerekek igen nagy része nem tudna kifogni, kibelezni, elkészíteni egy halat, vagy vadlibát, faragni, evezni. Ezek olyan alapvető dolgok, amik falvakban nagyrészt természetesek (jó, nem modern falvakban, hanem természetközelibb helyeken), és szerintem elég "gáz", hogy a mi generációnk már nem ért semmi ilyesmihez. Persze, egyre kevesebb szükség van rá, de szerintem nem abból kéne azért kiindulni, hogy úgyis miénk a Föld, és úgyis megtehetünk már mindent, meg lehet venni mindent gyorsfagyasztva.

Szóval szerintem nem csak nekem, hanem sokaknak jót tenne ennek a fajta életnek a kipróbálása. Mit lehetne ezügyben tenni, úgy, hogy nem állok be remetének, hanem mondjuk csak egy hónapig?


17/f


2010. ápr. 17. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan értem, hogy mire gondolsz, de ehhez sajnos egy István bácsi, egy Nancsi náni, de főleg egy Matula kellene!

Ilyen Matulák pedig sajna ma már nemigen léteznek...

2010. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem "náni", néni!
2010. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kiindulásként próbálkozhatnál valami természetjáró egyesületnél.Vadkempingezés,horgászat.Ezek a szabadidős tevékenységek közelebb visznek a természethez,annak megértéséhez.De szerettem tizenéves koromban a tűskevárhoz hasonló könyveket.
2010. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!