Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az igaz, hogy az emberi...

Az igaz, hogy az emberi szervezet 30 éves kora környékén kezdi el leépíteni saját magát?

Figyelt kérdés

Nem tudom hol olvastam/hallottam, de az volt az állítás, hogy az emberi test kb. 20-25 éves koráig fejlődik, majd stagnál, és 30-35 évesen kezdi el leépíteni önmagát.


A leépítés nem tudom mit jelent, talán a sejtmegújuló folyamatok lassulnak.


2016. júl. 26. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, valahogy így van.
2016. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Leépítés mindig van, de a serdülőkorig sokkal erősebbek a felépítő folyamatok.

30 éves kor körül ez kiegyenlítődik, aztán 40-50 éves kor körül a leépítés kerül túlsúlyba. Felépítés még akkor is van, különben nem lenne sebgyógyulás sem.

2016. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem a leépítés a jó szó, egyszerűen elhasználódnak a sejtek, ez természetes folyamat. Fiatal korban a test aránylag könnyen regenerálódik, pl. sok új sejtet hoz létre, aztán ez a folyamat lelassul, és ezt érezzük leépülésnek.


Olyan, mintha egy lyukas csónakban ülnénk, és az elején még fürgék vagyunk, gyorsan lapátoljuk ki a vizet, ami befolyik. Aztán ahogy fáradunk, egyre lassabban lapátolunk, és egyre magasabb a víz a csónakban, de nem azért, mert több víz folyik be, csak a kompenzáló hatás csökken.

Amíg el nem süllyedünk. :(

2016. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!