Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hangya agya sokkal kifinomul...

A hangya agya sokkal kifinomultabb, fejlettebb mint az emberé? Egymilliomod akkora térfogatú, és biztosítja ugyanazokat az életfunkciókat!

Figyelt kérdés
Mozgás, táplálkozás, szaporodás, ösztönök, stb.

2016. júl. 29. 23:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2016. júl. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Dr. Hangya Huba Értekezés a morzsák természetéről című akadémiai székfoglalója hétfőn 10 órakor kezdődik.

Ja, nem.

2016. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Mojjo ***** válasza:
70%
Attól függ, melyik emberé...
2016. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Valahol ott kéne elkezdeni a feltevés vizsgálatát, hogy az ember csőidegrendszerrel, míg a hangyák dúcidegrendszerrel rendelkeznek, aminek következményeképp a hangyáknak egyáltalán nincsen emberi értelemben vett agyuk.


Ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy egy mechanikus karóra sokkal fejlettebb mint egy mai szuperszámítógéppark, hiszen a karóra csupán egymilliomod akkora helyet foglal, mégis mindkettő képes a pontos idő mérésére.

2016. júl. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

És azt tegyük hozzá,hogy a hangya nem szaporodik. Csak a királynő. De ő sem szaporodik hagyományos értelemben hanem egy "hangya-pete gyártó futoszallag".


És az ember agya ennél jóva többre képes...persze lehet hogy a hangyák is ilyen kérdéseket tesznekfel a saját gyk oldalukon.

2016. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit olyan, mintha tégedet csak a gerniced, meg a kisagy mozgatna. Hidd el, az életműködéshez sokkal kevesebb is elég lenne. Viszont minél nagyobb egy állat és minél összetettebb az életmódja, annál fejlettebb idegrendszerre van szüksége a sikerhez.

Az ember egy kissé extrém példa. Egy őzgida már születése után pár órával lábra tud állni, míg egy gyereknek ez 1-1,5 évébe tellik - ez többek között az óriási feje miatt van. Valamit fel kell áldozni a siker érdekében.

2016. júl. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

OK, meghallgattam az egyik fél nagyon elfogult véleményét, most a másik félen a sor... :D

Ha a hangya agyából kiveszünk 1 köbmillimétert, akkor vége, ha az emberéből, akkor valszeg semmi, hiszen sokkal nagyobb károkat is túléltek, ill. sokan agyatlanok, és alig látszik.

2016. júl. 30. 12:51
 8/17 Szirty ***** válasza:
93%
Nem biztosítja ugyanazokat a funkciókat. A hangya nem tud plázában shoppingolni és mobiltelcsit használni.
2016. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Az ember az agyának mindössze 2%-át használja, ez köztudott !

Egy csomó részéről fogalmunk sincs mire való. A kisgyermek látja az aurát és a különböző szellemtesteket az ember körül, ha valaki beteg azt is látja melyik tesrészén van az energetikai deficit, aztán az iskolában kinevelik belőle, gratula, ennyit ér a tudományunk.


Rengeteg dolog van, ami létezik de semmit sem tudunk róluk. Látjuk őket, csak az agy nem értelmezi, így nem nem küld róla információt. Köztudott, hogy milliószor több információ jut a szemen át az agyba, de az nem dolgozza fel, mert megtanultuk habituálni. A szellemek, asztrállényeket is látják a gyerekek, csak kineveljük belőlük. Rengeteg mindenre lennénk képesek, csak nem használjuk ki a maradék 98%-ot.

2016. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Le lett írva, a hangya egy sokkal alacsonyabb rendű lény. Nincs gerinccsatornája, csak a fejében, meg a hasában vannak idegdúcok, amit irányítják az életműködésüket.


A mi agyunkat, testünket is szénné lehetne specialitálni, optimalizálni. Ennyi erővel feltehetnénk azt a kérdést is, hogy miért van szükségünk 80 kilós testre, amikor a baktériumok is vígan elélnek pár mikrogrammal.

Ha olyan szintű rugalmasságot akarsz, mint amit az ember teste és agya nyújt, akkor bizony fel kell áldozni az optimumot, és az extremizmusok felé kell elmenni (csupasz test, két lábon járás, óriási és összetett agy, stb.).


Nem tudom szoktad-e nézni a Spektrumon az Állati rekordok című sorozatot, ott azt mutatja be, hogy egyes fajok milyen speciális életmódokhoz alkalmazkodtak, és hogy egyes emberek ehhez képest mennyit tudnak magukból kihozni az adott területen.

Másik példának a számítógépek világát tudnám felhozni. Meglepően sokat ki lehet hozni pár száz ezer tranzisztorból és 50-100 Mhz-ből, de ha bizonyos határokat át akarsz lépni, oda exponenciális teljesítmény kell.


Ha valami túl hihetetlen, akkor egyszerűen csak ki kell lépni a lineáris skálázásból, mert egyszerűen a dolgok nem így működnek. Vannak bizonyos határok, amiket viszonylag egyszerű elérni, aztán a következő gát átugrásához kell egy eponenciális méretű ugrás. És ez így megy tovább.

2016. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!