Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet? Ezt nem tudom, valaki?

Mi lehet? Ezt nem tudom, valaki?

Figyelt kérdés
Ugye vannak azok a valamik, amik mennek az égen.. Este látszanak. Valamelyik fényesebb, valami kevésbé. Leírt pályájuk van. De gondolom ezek a műholdak lesznek. De van, ami nagyon fényes és 9 óra után, vagy nem tudom pontosan, azt nem tudom, hogy mi.

2016. aug. 1. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Az a Nap.
2016. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az megy az égen ilyen gyorsan? Xd inkább be írtál volna semmit.
2016. aug. 1. 23:49
 3/5 2*Sü ***** válasza:

> inkább be írtál volna semmit


Pedig szedett-vetett leírásodnak a Nap is megfelel. Vagy akár a csillagok, bolygók is.


> És az megy az égen ilyen gyorsan?


A kérdés részletezésében sehol nem írtad azt, hogy gyorsan megy. Illetve a gyorsaság relatív, mihez képest gyorsan?


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


De hogy mi az, ahhoz valahogy részletesebb leírás kellene. Lehet műhold, repülőgép, hullócsillag, vagy akármi.

2016. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy leírt pályán halad az a valami. Mondjuk egy repülőgéphez viszonyítva gyorsan. Pár perc alatt eltűnik. Elég sok van belőle, de csak este látható. És van egy ezek közül, ami nagyon fényes. Na arra lennék kíváncsi. De meg tudom különböztetni a repülőgéptől és a hullócsillagtól is.
2016. aug. 2. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg műhold kering a Föld körül. Egy részük Magyarországról is látható. Pályájuk magassága és méretük alapján különböző fényességűek, amiatt különböző nagyságú fénypontoknak látjuk őket. Az alacsonyabb pályán keringők elég szép sebességgel repesztenek.
2016. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!